Reklam
Kahramanmaraş’ta fabrika işçilerinin canı yokmu?

Kahramanmaraş’ta fabrika işçilerinin canı yokmu?

Kahramanmaraş genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında yüzlerce iş yeri kapandı. AVM’ler sanayi esnafı kafeler kepenk kapatırken Kahramanmaraş’ın en fazla çalışanına sahip olan tekstil fabrikalarının birçoğu devam ediyor.

04 Nisan 2020 - 11:31

 Ancak kentte fabrikalarla ilgili bir çalışma yapılmaması akıllara ‘fabrika işçilerinin canı yok mu?’ sorusunu getiriyor.

Kahramanmaraş’ta fabrikalarda çalışan işçiler, Koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda toplu taşımaya getirilen seyrek oturma düzeninin fabrika servislerinde de uygulanmasını istiyor.

Dünyayı tehdit eden Koronavirüs karşısında devletin aldığı tedbirlerin Kahramanmaraş’ta da uygulanması noktasında bazı sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle fabrikalarda çalışan işçiler gerek fabrikalarda gerekse fabrika servislerinde yeterince önlem alınmadığından şikayetçi. İşçilerin en çok şikayet ettiği konuların başında da fabrika servisleri geliyor. Fabrika işçilerini taşıyan servislerin çok kalabalık olması, nedeniyle sağlıklarından endişe eden işçiler, toplu taşıma ve şehirlerarası ulaşıma getirilen seyrek oturma tedbirinin fabrika servislerinde de uygulanmasını istiyor. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkoğlu’na Rüzgar Enerji Santrali Kuruluyor
Türkoğlu’na Rüzgar Enerji Santrali Kuruluyor
Afşin’de Toplu Balık Ölümleri
Afşin’de Toplu Balık Ölümleri