Reklam
Kahramanmaraş’ta Dağ Başındaki Köye 5 Park Yeri Verdiler

Kahramanmaraş’ta Dağ Başındaki Köye 5 Park Yeri Verdiler

Kahramanmaraş’ın Kişifli Mahallesinde ilginç bir imar çalışması ortaya çıktı. Kahramanmaraş Büyükşehir olmadan önce Kişifli Mahallesi Fatmalı Kasabası Belediyesi’ne bağlıydı. Belediye ise mahalleyi imara açarak bir çalışma yaptı.

08 Ağustos 2020 - 14:48

Vatandaşların arsalı tapularını park yeri olarak belirleyen belediye nüfusu çok az olmasına rağmen 5 dönüme kadar park alanları belirledi.

Kahramanmaraş’a uzaklığı yaklaşık 25 kilometre olan mahallede yaşayan vatandaşlar ise bu durumu arsalarına ev yaptırmak için müracaat ettikleri Onikişubat Belediyesi’nde öğrendi.


Mahallenin tümden harita mühendisi tarafından çalışma yapılması gerektiğini belirten belediye ‘siz yapın’ talebine ise “Bizim böyle bir ekibimiz yok biz çalışma yapamayız. Sizlerin özel bir mühendis ile çalışması gerekiyor “cevabını aldı.

Özellikle pandemi dönemiyle birlikte kırsal alanlara göç etmek isteyen vatandaşlar ise tapulu arsalarına ev yapamadıkları için bu dönüşü de iptal etmek zorunda kalıyor.

Mahallenin eski muhtarı Mehmet T. İse açıklamasında “Bizim bu çalışmadan haberimiz yok. Belediye yapmış ama kimseye sormamışlar ve vatandaşların arsaları park alanı olarak görülüyor. Burada Onikişubat İlçe Belediyesi’nin bir çalışma yapması lazım “dedi.


Bahse konu mahallede ise devlete ait yerler bulunmasına rağmen özel mülke park alanı planı yapılması ise tepkiyle karşılanıyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saadet Partisi’nden Açıklama “İktidara Serbest Bize Yasak”
Saadet Partisi’nden Açıklama “İktidara Serbest Bize Yasak”
Meteoroloji’den Kahramanmaraş’a yağış ve fırtına uyarısı: 8 kuvvetinde esecek!
Meteoroloji’den Kahramanmaraş’a yağış ve fırtına uyarısı:...