Reklam
Kahramanmaraş’ta Büyücü Hoca Tuzağı

Kahramanmaraş'ta Büyücü Hoca Tuzağı

Kahramanmaraş’ın adını kullanarak yayına başlayan ve kendini “büyücü hoca” olarak nitelendiren siteye karşı vatandaşlar uyarılıyor.

20 Mayıs 2020 - 20:46 - Güncelleme: 20 Mayıs 2020 - 20:47

İnternet üzerinden işlenen suçlara her gün bir yenisi ekleniyor. Kahramanmaraş’ta online büyü tarifleri veren bir internet sitesi yayın yapıyor.

Vatandaşları dolandıran bu online sitelere karşı yetkililer uyarıyor. İnsanlar günlük hayatta karşılaştıkları bazı sorunları büyü gibi yöntemlerle aşmaya çalışıyor. Bundan faydalanmak isteyen kişiler ise büyü yapılmasına aracılık ederek danışmanlık hizmeti adı altında çıkar sağlıyorlar. 


Kendisini “Büyücü hoca” diye nitelendiren bir site Kahramanmaraş ve bölge de büyü hizmeti verdiğini iddia ediyor.

Bahse konu internet sitesi yayın girişinde “Bir kimse eğer kendisine büyü yapıldığından şüpheleniyorsa acil olarak Kahramanmaraş büyü bozan hoca kişilere başvurmalıdır. “ ifadelerini kullanıyor.

Açıkça suç işleyen online büyücü Kahramanmaraş’ta istenilen kişilere zarar verebileceklerini iddia ediyor.

Ancak tamamen yalan olan ve dolandırıcılık için kullanılan bu sitelere itibar edilmemesi gerekiyor. Kredi kartı yada para isteyen bu siteler sosyal medyadan kişinin ulaştığı bilgileriyle dolandırıcılık faaliyeti yürütüyor.

BÜYÜ YAPMAK SUÇ

Büyü yapmak TCK’ya göre suç. Hatta Yargıtay’ın 4 Şubat 2014’te aldığı bir karara göre 2-7 yıl arasında hapis cezası bile var. Büyü yapmanın suç kapsamına alınmasının tarihi ise 1925 yılında çıkarılan 'Tekke ve zaviyelerin kapatılması kanuna' kadar uzanıyor. Salihhoca….. internet sitesi de Kahramanmaraş’ın adını kullanarak vatandaşları suç işlemeye teşvik ediyor.

Kahramanmaraş dahil birçok şehrin adını kullanan bu siteye itibar edilmemesi belirtiliyor.

Maraş ana haber

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dudak Dolgusu ile Daha Dolgun Dudaklar
Dudak Dolgusu ile Daha Dolgun Dudaklar
Dermapen Mucizesi İle Selülit Tedavisinde Devrim
Dermapen Mucizesi İle Selülit Tedavisinde Devrim