Reklam
Kahramanmaraş’ta 20 Alan ’Yayla Alanı’ Olmaktan...

Kahramanmaraş'ta 20 Alan 'Yayla Alanı' Olmaktan Çıkartıldı

Yeni yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Kahramanmaraş’ta 20 farklı alan ‘Yayla alanı’ statüsünden çıkartıldı.

04 Mart 2020 - 10:28 - Güncelleme: 04 Mart 2020 - 10:45

Yeni yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Kahramanmaraş’ta 20 farklı alan ‘Yayla alanı’ statüsünden çıkartıldı. Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde bulunan 20 bölgenin yayla olma statüsü ortadan kaldırıldı. 

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 11 ilde toplam 14 milyon metrekarelik alan ‘yayla alanı’ olmaktan çıkarıldı.

Kararda, “Ekli listede adları belirtilen alanların ‘yayla alanı’ olarak ilan edilmelerine ilişkin aynı listede tarih ve sayıları yazılı Bakanlar Kurulu kararlarında yer alan hükümlerin yürürlükten kaldırılmasına, 6831 sayılı Orman Kanununun 17’nci maddesi gereğinde karar verilmiştir” açıklaması yapıldı.

İŞTE O LİSTE...

Ağca, Kale, Kurupınar, Köpekgüney, Ketizmen, Karagedik, Höbekardın, Yeniçer, Ziyaret, Hasanoğlu2, Panpal, Höcüler, Sabırkarı, Korubucağı, Aras1, Alipaşa3, Hacıkahyalar, Kırıtlı1, Şıhmahmut, Fındık


Yayımlanan listede  Kahramanmaraş’tan 20, Adana’dan 9, Artvin’den 1, Bolu’dan 3, Erzurum’dan 7, Eskişehir’den 3, Giresun’dan 35, Kastamonu’ndan 1, Konya’dan 35, Kütahya’dan 7 ve Trabzon’dan 5 alan bulunuyor.

Kararda “Savunma, ulaşım, enerji, haberleşme, su, atık su, petrol, doğalgaz, altyapı, katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesislerinin; baraj, gölet, sokak hayvanları bakımevi ve mezarlıkların; Devlete ait sağlık, eğitim, adli hizmet ve spor tesisleri ile ceza infaz kurumlarının ve bunlarla ilgili her türlü yer ve binanın Devlet ormanları üzerinde bulunması veya yapılmasında kamu yararı ve zaruret olması halinde, gerçek ve tüzel kişilere bedeli mukabilinde Çevre ve Orman Bakanlığınca izin verilebilir”YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Zuntut
  4 ay önce
  Satmadik ormanlar kalmisti oralarida satip yesinlet bakim daha ne yiyecekler
 • Nazlı PÜSKÜLLÜ
  4 ay önce
  Andırınlı biri olarak gidişatı merak ediyorum. Umarım faudalı ve güzel şeyler yaşanır.
 • Şefik
  4 ay önce
  Ülkenin tamamını satacaksınız sonunda.
 • Olcaytu Şahan
  4 ay önce
  Bu paralarla saman ithal edilecek lazım o*** sığırlara i***en duyurulur
 • Çerkezoğlu
  4 ay önce
  Satacak yer buldular yine helal olsun vala.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Danıştay’dan Ayasofya Kararı
Danıştay’dan Ayasofya Kararı
Kahramanmaraş’ta Binboğa Yolunda Yapım Çalışması
Kahramanmaraş’ta Binboğa Yolunda Yapım Çalışması