Kahramanmaraş’ta 2. el araç fiyatları cep yakıyor

Kahramanmaraş’ta 2. el araç fiyatları cep yakıyor

Kahramanmaraş’ta oto-alım esnafları, 2. el fiyatlarında yaşanan yükseklik nedeniyle iş yapamamaktan yakınıyor.

06 Haziran 2021 - 14:44

Onikişubat İlçesi Kayseri yolu üzerinde yer alan Galericiler Sitesi’nde esnaf olan Burak Can Akıllı, korona virüs (Covid-19) salgını başta olmak üzere dövizlerde yaşanan artış sıfır oto alımlarını düşmesi nedeniyle 2. el fiyatlarında artışa neden olduğunu söyledi. 

Ayrıca piyasada yaşanan belirsizlik nedeniyle otomobil alacak insanların kararsız kaldığına değinen Akıllı, “Şuan hiçbir 2. el araç normal değerinde satılmıyor. Araçlar salgın ve diğer unsurlar bahane edilerek yüksek fiyata satılıyor.  Dün sattığımız otomobili bugün aynı fiyata alamıyoruz. Bunun dışında halen yasa çıkmasına rağmen diğer meslek gurupları bizim işimizi yapıyor. Biz galerici esnafı tüm yasal prosedürü yaparak çalışırken, bu işi ek iş olarak yapan insanların haksız kazanç elde ediyor. Umarım en kısa zamanda eksi günlerimize döneriz” dedi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mahr
    1 hafta önce
    Orta segmentte normal Sıfır arabalarda bile 300 000 tl den Aşaya araç yok.fiat bile 90 000 tl ye dışarıya satıyoruz güya yerli ya biz türkiye içine ise en boşu 200 000 tl .niye araç üretelimki bir araç kendimize alırken 2 arabada vergi ödüyoruz.yeraltı kaynaklarında müjde oldu gibi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yakalanınca gazetecilere, “Çekçek baba çek iyi çek madalya vericiler” dedi
Yakalanınca gazetecilere, “Çekçek baba çek iyi çek madalya...
Çocukların Türk Bayrağı sevgisi gururlandırdı
Çocukların Türk Bayrağı sevgisi gururlandırdı