Kahramanmaraş Otogarı’ndaki Çile Meclis Gündeminde

Kahramanmaraş Otogarı’ndaki Çile Meclis Gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, memleketine gelen vatandaşların kente dair ilk fikrini edineceği Kahramanmaraş Otogarı’nda yaşanan bakım ve yenileme adı altındaki rezaleti Meclis gündemine taşıdı. Kahramanmaraşlılar ve esnaf durumdan oldukça rahatsızlık duyarken, öyle ki 2 haftada bitirilecek işler 7 ayda bitirilememiş durumda.

08 Mart 2021 - 12:27

2020 Eylül ayında Kahramanmaraş Otogarı’nda düzenleme ve bakım adı altında bir dizi yenileme çalışması başlatan Hayrettin Güngör yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, aradan geçen 7 aya rağmen çalışmaları bitiremedi.

Çalışmaların neden öylece ortada bırakıldığına dair vatandaşlara herhangi bir açıklama dahi yapılma gereği duyulmazken, Atom Karınca Ali Öztunç konuyu Ankara’da TBMM gündemine taşıdı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yazılı olarak cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na önerge sunan Ali Öztunç’un kamuoyu adına yanıt beklediği sorular şu şekilde;

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

Aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

                                                                                                            Ali ÖZTUNÇ

                                                                                              Kahramanmaraş Milletvekili

1-            Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin şehirlerarası otobüs terminalini yenileme çalışmasında son durumu nedir? Yapımı ne zaman tamamlanacaktır?

2-            Terminal esnafının yaşadığı sıkıntıların giderilmesi konusunda bir çalışmanız var mıdır? Mağdur durumdaki terminal esnafına herhangi bir destekte bulunacak mısınız?

3-            Terminalin tadilat maliyeti ne kadardır? Bu tadilatı yapan yüklenici firma kimdir?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milli Halterci Melike Günal Avrupa 3’ncüsü Oldu
Milli Halterci Melike Günal Avrupa 3’ncüsü Oldu
SANKO Park AVM, Çocuklara Yönelik Ödüllü Yarışma Düzenledi
SANKO Park AVM, Çocuklara Yönelik Ödüllü Yarışma Düzenledi