Reklam
Kahramanmaraş ile Gaziantep Arasındaki ’Fıstık’ Atışmasına...

Kahramanmaraş ile Gaziantep Arasındaki 'Fıstık' Atışmasına Şanlıurfa da Dahil Oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün twitter üzerinden Fatma Şahin’i etiketleyerek başlattığı atışmaya Şanlıurfa da dahil oldu.

28 Haziran 2020 - 18:43 - Güncelleme: 28 Haziran 2020 - 19:10

Başkan Güngör sosyal medya hesabından “Üreticilerimiz, Gaziantep Baklavasına lezzet veren fıstığın #PazarcıkFıstığı olduğunu söylediler.

#MaraşBiberi kadar acı, #AntepBaklavası kadar tatlı bir gerçek. Birbirini tamamlayan iki lezzet #MaraşDondurması ve #AntepBaklavası ikiz kardeş değil midir @FatmaSahin Başkanım?” ifadesini kullandı.

Bunun üzerine Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Güngör’e verdiği cevapta “Gazi ve Kahraman şehirlerin varlıkları birbirlerini güzelleştiriyor. Ortak düşmandan 100 yıl önce kurtulmuş; bu ikisi de birbirinden Kahraman, ikisi de birbirinden Gazi şehrin baklavası, biberi, dondurması varsa birbiri sayesinde. Kıymetimizi bilelim” dedi.

 

Bu tartışmalara ise Şanlıurfa’dan çok sayıda kullanıcıda katıldı. Sosyal medyadan hem Güngör’e hemde Fatma Şahin’e yorum yapan çok sayıda kullanıcı “Fıstığın Anavatanı Urfa, İsotun Başkenti Urfa, Dünyada Messi Ronaldo Neyse Urfa İsotu ve Fıstığı rakipsizdir” ifadelerini kullandı.

GÜNGÖR NE DEMİŞTİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Gaziantep Baklavası’nın fıstığının Pazarcık’tan gittiğini ifade ederek: “Gaziantep Baklavası’nın rayihası ve lezzeti Pazarcık Fıstığı’ndan gelmektedir. Baklavanın tamamlayıcı lezzeti de elbette Maraş Dondurması’dır” dedi.

 

Doğası ve iklim özellikleri ile Pazarcık ilçesinde yetişen fıstığın lezzet ve rayiha bakımından bir numara olduğuna dikkat çeken Başkan Güngör: “Pazarcık ilçemizde yetişen fıstık rayihası en kaliteli fıstık. Buradaki üreticilerimizle yaptığımız görüşmelerde Gaziantep Baklavası’nın kalitesinin Pazarcık Fıstığı’ndan kaynaklandığını söylediler.  Gaziantepliler kıskanmasınlar ama gerçek bu. Tabi Gaziantep Baklavası da tek başına yenmiyor. Üzerine de mutlaka Maraş Dondurması konması gerekiyor ki bu karışımdan birbirini tamamlayan müthiş bir lezzet ve aroma ortaya çıkıyor. Bu da memleketimizin güzelliğini ortaya çıkarıyor. İşin esprisi şu: Hepimiz birbirimize bağlıyız ve birbirimizi tamamlıyoruz. Şehirlerimiz ne kadar gelişirse birbirine o kadar katkısı oluyor. Şehirlerimizin gelişmesi ile bölgemiz, bölgemizin gelişmesi ile de ülkemiz gelişiyor” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta FETÖ Operasyonu
Kahramanmaraş’ta FETÖ Operasyonu
Hayrettin Güngör’den 15 Temmuz Mesajı
Hayrettin Güngör’den 15 Temmuz Mesajı