Reklam
Kahramanmaraş İçin Korkutan Açıklama "29 Şubat’a kadar...

Kahramanmaraş İçin Korkutan Açıklama "29 Şubat'a kadar Deprem Olabilir"

Deprem uzmanları 29 Şubat’a kadar Kahramanmaraş’ta7-8 şiddetinde büyük bir depremin meydana gelebileceği uyarısında bulunuyor.

23 Şubat 2020 - 20:39 - Güncelleme: 24 Şubat 2020 - 13:04

Deprem uzmanları 29 Şubat’a kadar Kahramanmaraş’ta7-8 şiddetinde büyük bir depremin meydana gelebileceği uyarısında bulunuyor.

İlan365.com’un haberine göre uzmanlar, İran’da meydana gelen depremin ardından Kahramanmaraş’ta büyük bir risk olduğunu ifade ediyor.

Konya'da 4.5, ve İran'da 5.7 şiddetin deprem meydana geldi. Bu depremlerde Van'da 3 çocuk olmak üzere 8 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Deprem araştırma uzmanları, Türkiye'de bu depremin olma ihtimali olan yerler 1- Kahramanmaraş 2- Malatya 3- Adıyaman 4- Van 5- Erzincan (Girit Açıkları) olarak aktarıyor.

Deprem uzmanları geçtiğimiz aylarda Elazığ’da meydana gelen depremin ardından risk olan bölgeleri paylaşmıştı.

Uzmanların sık sık uyarı da bulunduğu bölge ise Türkoğlu ilçesi olarak belirtiliyor. Bu alanda çok uzun zamandır uyuyan bir fay hattı olduğu ve enerjisinin yoğunlukta olduğu kaydediliyor.

İlan65’in uzmanlara dayandırdığı haberinde Kahramanmaraş’ta 7-8 şiddetinde deprem olabileceği iddia ediliyor. Kahramanmaraş'ta ise son deprem 3  gün önce merkez üssü Doganlı-Pazarcık  olarak 2. 5 şiddetinde meydana geldi. 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • MARAŞLILAR
    1 ay önce
    KİM MİŞ BU GELECEKTEN HABER VEREN ŞAHIŞ BİR İSMİNİ YAZARMISINIZ VE BUNU HABER YAPAN SİZLER
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Herkes Koronavirüsü Konuşurken Kahramanmaraş İçin Korkutan Deprem Açıklaması
Herkes Koronavirüsü Konuşurken Kahramanmaraş İçin Korkutan...
Sağlık Bakanlığı Son Rakamları Paylaştı
Sağlık Bakanlığı Son Rakamları Paylaştı