Reklam
“Kahramanmaraş’ı turizm cenneti yapmak durumundayız”

“Kahramanmaraş’ı turizm cenneti yapmak durumundayız”

İstanbul’da düzenlenen 24’ncü düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, TÜYAP Kültür ve Fuar Merkezi’nde binlerce vatandaşa kapılarını açtı. Fuarda Kahramanmaraş’ın turizm potansiyelini tüm Türkiye’ye ve dünyaya anlatmak için fuarda yer alan Germanicia Otel, Kahramanmaraş’ın saklı kalmış güzelliklerini EMITT’te anlatıyor.

01 Şubat 2020 - 11:36

Fuar’da Maraş Ana Haber’e konuşan Otel Germanicia Yönetim Kurulu üyesi, Genel Müdürü Kültür Turizm Otelciler ve Gastronomi Dernek Başkanı Gökhan Büyükdereli, “Kahramanmaraş’ı turizm cenneti yapmak durumundayız” dedi.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, TÜYAP Kültür ve Fuar Merkezi’nde 100'e yakın ülkenin temsilcisinin katıldığı, 60 bin dolayında yerli ve yabancı konuğun ziyaret ettiği fuarda Kahramanmaraş’ın değerleri Germanicia Otel ile anlatılıyor. Kahramanmaraş’ın tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin ulusal ve uluslararası gündeme bir kez daha taşınması için EMITT’te bulunan Otel Germanicia Yönetim Kurulu üyesi, Genel Müdürü Kültür Turizm Otelciler ve Gastronomi Dernek Başkanı Gökhan Büyükdereli, şunları dile getirdi: “Şu anda dünyanın en büyük fuarlarından bir tanesindeyiz ve Kahramanmaraşlı olarak bizler bu fuarda şehrimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Şehrimizin tanıtımında konaklamalı turları çekmek için turizm acentalarla detaylı bir görüşme yapacağız. Konaklamalı turların gerekliliğini anlatacağız ve bizim şu anda burada hazırlamış olduğumuz tabletlerin içerisinde Kahramanmaraş’ın görselleri mevcut. Teknolojiden de yararlanarak şehrimize turistleri çekmek ve özellikle konaklamayı arttırmak için EMITT Fuarı’ndayız. Şu anda fuara ilgi çok güzel  ve sonuçta bu fuar dünyanın en büyük fuarlarından bir tanesi. Burada ne kadar çok kişi ile iletişime geçersek o kadar çok şehrimize fayda sağlayacaktır. İnşallah ilerleyen dönemlerde şehrimizin Kahramanmaraş olarak bu çatı altında toplanması, tüm el sanatları ve yöresel kültür varlıkları ile beraber tanıtım standardının oluşturulması gerekmekte. Bu konu ile ilgili standart bir hareket istiyoruz. Yani her sene EMITT’te veya İzmir Fuarı’nda bu olayın olması gerekiyor. Nasıl dini ve milli bayramlar varsa, bu da onun gibi bir şey aslında. Yani bu da milli bir durum. Biz şehrimizi tanıtmak zorundayız ve görüyorsunuz Türkiye’nin her yerinde kriz var evet ama krize rağmen ilçeler bile burada. Kahramanmaraş bir büyükşehir ve bir sürü değerlerimiz var. Kayak merkezimiz var, müzelerimiz var, gastronomi anlamında çok büyük hazinelerimiz var, doğa turizmi çok güzel. Bu noktada bizlerin şehrimizi bu noktada acentalarla ve insanlarla, turizm sektörü temsilcileri ile hepsi ile görüştürerek bu şehrimizi hareketli ve turizm cenneti yapmak durumundayız.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Yasak Avcılığa Ceza
Kahramanmaraş’ta Yasak Avcılığa Ceza
Kahramanmaraş’ta 10 Kişilik Ailenin 8’i Koronavirüse Yakalandı
Kahramanmaraş’ta 10 Kişilik Ailenin 8’i Koronavirüse...