Reklam
Kahramanmaraş Eski Emniyet Müdürü Koronavirüse Yakalandı

Kahramanmaraş Eski Emniyet Müdürü Koronavirüse Yakalandı

Eski Kahramanmaraş Emniyet Müdürü olan Çankırı Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy koronavirüse yakalanmıştı.

16 Eylül 2020 - 10:29 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 10:32

Sadettin Aksoy 19 günlük koronavirüs tedavisinin ardından taburcu olurken uyarılarda bulundu. Tek maskenin bile yeterli olmadığına dikkat çeken Aksoy, virisün insafına kalmamak için çift maske takılması gerektiğini söyledi.

Aksoy “Bu süreci virüsün insafına bırakmayalım, gerçekten ciddiye alalım” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Sadettin Aksoy, korona virüsü trafik kazasına benzeterek, “Trafik kazası gibi hep etrafımızda geziyor, hem beklendik hem de sizin başınıza gelmez gibi düşünüyorsunuz. Emniyet kemerinizi takmışsınız, hız limitlerine, tüm trafik kurallarına uyuyorsunuz ama uymayan bir başkası gelip size çarpıyor ve darmadağın oluyorsunuz. Bize de öyle geldi. Ben çok dikkat ediyordum, elimden geldiğince hem kendim kurallara uyuyor hem de avazım çıktığı kadar uyarıyordum insanları. Kimden geldi, nasıl geldi bilmiyorum” diye konuştu.

Sadettin Aksoy kimdir

1969 yılında Ankara'da doğdu. 1987 yılında Polis Kolejinden, 1991 yılında Polis Akademisinden mezun oldu. Sırasıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Haberleşme Daire Başkanlığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Birleşmiş Milletler Makedonya Misyonu, Ankara Emniyet Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürlüğü, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü, Konya Emniyet Müdürlüğünde değişik rütbelerde ve birimlerde görev yapmıştır. 24.07.2015 tarihinde 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ettikten sonra ilk olarak Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü akabinde Rize İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmış olup 19.08.2017 tarihli ve 2017/348 sayılı Kararname ile Çankırı İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır. 
         Evli ve iki kız babasıdır.  İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali coşkun’dan KASİAD’A ziyaret
Vali coşkun’dan KASİAD’A ziyaret
Kahramanmaraş’ta 18 Mahallede Su Kesintisi Yapılacak
Kahramanmaraş’ta 18 Mahallede Su Kesintisi Yapılacak