Reklam
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör Yavşan’a Çıktı

Yaylaları turizme kazandırmak için gayret ettiklerini ifade eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Yavşan Yaylası’nda incelemelerde bulundu.

06 Temmuz 2020 - 13:44

Hafta sonu Yavşan Yaylası’nda KMBB’ninyol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Güngör, yolun bir an önce bitirilmesi talimatını verdi.

“Yol yapım ve genişletme çalışmalarımız devam ediyor”


 

Yavşan Yaylası’nın Türkiye’nin 39. Tabiat Parkı olarak tescillendiğine dikkat çeken Başkan Güngör: “Şehir merkezine 36 km mesafede bulunan Yavşan Yaylamızda oldukça zengin bitki türlerine rastladık. Yaylamızda, bitki çeşitliliği bakımından genel olarak; 600-700 yaşlarında sedir ağaçları, Toros Göknarı, Toros Sediri, karaçam, ardıç, kavak ve meşe türleri bulunuyor. Bitki örtüsü çeşitliliği, tertemiz havası ve doğal güzellikleriyle ünlü Yavşan Yaylamızda muhtarlarımızla keşif ve incelemelerde bulunarak bölgeyi turizm merkezi haline getirecek çalışmalarımız hakkında istişarelerde bulunduk. Şu anda Yavşan Yaylası’na ulaşımı daha da kısaltacak olan yol yapım ve genişletme çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'ın Ünlü Hocası Koronavirüse Yakalandı
Kahramanmaraş'ın Ünlü Hocası Koronavirüse Yakalandı
Kahramanmaraşlı sağlık şehitlerine video albüm: Saygıyla ve minnetle
Kahramanmaraşlı sağlık şehitlerine video albüm: Saygıyla ve...