Kahramanmaraş Adliyesi’nde FETÖ’den Hakim-Savcı Görevden...

Kahramanmaraş Adliyesi’nde FETÖ’den Hakim-Savcı Görevden Uzaklaştırıldı

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi’nce bugün flaş bir karar verilmiş, yapılan inceleme ve soruşturma neticesinde haklarında FETÖ ile iktisat, irtibat ve münasebetleri konusunda kanaat verici deliller bulunan 26 hakim-savcı görevden uzaklaştırılmıştı.

10 Temmuz 2020 - 16:32

Görevden uzaklaştırılan hakim-savcılar arasında Kahramanmaraş Adliyesi de bulunuyor. Alınan bilgiye göre, görevden uzaklaştırılan hakim-savcıların 4’ünün İstanbul’da, 2’sinin İzmir’de, 3’ünün Diyarbakır’da, 2’sinin Gaziantep’te, 2’sinin Ankara’da, 2’sinin Balıkesir’de ve diğerlerinin Uşak, Kahramanmaraş, Antalya, Ordu, Aksaray, Muş, Balıkesir, Mardin, Bingöl, Şırnak, Erzurum, Bursa’da görev yaptığı öğrenildi.

Kahramanmaraş Adliyesi’nde hangi hakim yada savcının görevden alındığı ise tam olarak açıklanmadı

Hakim-savcıların isimlerinin; etkin pişmanlık sonucu verilen ifadelerde, ByLock içeriklerinde, mahrem imamlara ait operasyonel hatlarla iletişimde ve ankesörlü örgütsel ardışık aramalarda geçtiği öğrenilmişti.

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nca yapılan değerlendirmeler göz önüne alınarak, savunmalarının alınması kararı ile birlikte HSK 2. Dairesi tarafından 2802 sayılı yasanın 77. maddesi uyarınca görevden uzaklaştırıldıkları belirlenmişti.

İŞTE İLK BİLGİLER

SON.TV, görevden uzaklaştırılan 26 hakim ile ilgili ilk bilgilere ulaştı. Edinilen bilgiye göre, açığa alınan yargı mensuplarından 14’ü Cumhuriyet Savcısı, 11’i hakim, biri ise İdare Mahkemesi üyesi…

İLLERİ BELLİ OLDU

Ayrıca, görevden uzaklaştırılan hakim-savcıların 4’ünün İstanbul’da, 2’sinin İzmir’de, 3’ünün Diyarbakır’da, 2’sinin Gaziantep’te, 2’sinin Ankara’da, 2’sinin Balıkesir’de ve diğerlerinin Uşak, Kahramanmaraş, Antalya, Ordu, Aksaray, Muş, Balıkesir, Mardin, Bingöl, Şırnak, Erzurum, Bursa’da görev yaptığı öğrenildi.

(kaynak-son.tv)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta kaza: 5 yaralı
Kahramanmaraş’ta kaza: 5 yaralı
Kahramanmaraş’ta beton mikseri devrildi
Kahramanmaraş’ta beton mikseri devrildi