Kahramanmaraş’a Yeni Kolej Geliyor

Kahramanmaraş’a Yeni Kolej Geliyor

Ay sonuna doğru hizmete açılacak olan Karaoğlan Koleji işaasında sona yaklaşıldı.

03 Haziran 2020 - 15:51

Tamamlandığında Bölgenin en prestijli okulu olarak Bölge halkına hizmet verecek olan Karaoğlan Koleji inşasında son çalışmalar yapılıyor.

Karaoğlan Eğitim Kurumları tarafından inşa edilen Karaoğlan Koleji açıldığında İlk ve Orta Okul ile Anadolu ve Fen Lisesini bünyesinde barındıracak.

34 Derslikten oluşan okul’da 350 kişilik Konferans salonunun yanı sıra Kapalı ve Açık spor salonları,akıllı kütüphane,robotik ve yazılım laboratuarı gibi bir çok yeniliği de Bölgeye kazandırmış olacak.

Konuya ilişkin Basın Mensuplarının sorularını yanıtlayan Karaoğlan Eğitim Kurumları Müdürü Ömer Karaoğlan, Ay sonu gibi hizmete açılacak,bünyesinde ilk-orta okul, anadolu ve fen lisesi bulunduracak,34 derslikten oluşan okul bünyesinde kapalı ve açık spor salonları,350 kişilik konferans ve tiyatro salonu,akıllı kütüphane,robotik ve yazılım labaratuvarı,resim ve sanat atölyeleri,akıl oyunları,müzik ve drama atölyeleri,açık ve kapalı kafeterya gibi birçok ayrıcalığı barındıracak,ayrıca dil,teknoloji ve akademik koleje önem veren okullarımız Türkiye’nin dört bir yanından branşının en değerleri öğretmenlerini kadrosuna dahil etti.Amacımız okullarımızı bölgenin en prestijli ve başarılı okulu yapıp,başarı sıralamasında ilçemizin daha üst noktalara gelmesini sağlamak olacak. Okulumuzda fiziki yeterliliği en üst seviyeye taşıdığımız gibi eğitim-öğretim donatı kavramlarımızın eğitim modeline uygunluğunu defalarca test ettik. Bu çalışmalar sonunda her alanda kendi tamamlamış, kendi felsefesini uygulayan ve gururla sizlere takdim edecek olduğumuz bir eğitim kampüsünü oluşturduk. Bundan sonraki süreçte okullarımızda kendini anlatabilen, çevre ve insana saygılı, çağdaş, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, teknoloji ve dili aktif olarak kullanabilen, çözüm arayan, akademik gelişimini tamamlamış yüksek nitelikli bireyler yetiştirmek en büyük hizmetimiz olacaktır. İlçemizi temsil edecek olan okulumuzun ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Capital 500’deki Sanko Şirketleri
Capital 500’deki Sanko Şirketleri
Orman Yangınlarının Cezai Boyutu
Orman Yangınlarının Cezai Boyutu