Kahramanmaraş’a Volkswagen fabrikası mı kuruluyor?

Kahramanmaraş’a Volkswagen fabrikası mı kuruluyor?

Almanya’nın otomotiv devi Volkswagen, fabrika yatırımı için Türkiye’yi tercih etti. Kurulacak fabrika için Türkiye’nin farklı illeri konuşulurken, fabrikanın Kahramanmaraş’a kurulacağı iddia edildi.

18 Temmuz 2019 - 18:47

Alman otomotiv devi Volkswagen Türkiye’yi seçti. Fabrika yatırımı için Türkiye ve Bulgaristan tercihi yapan Volkswagen, Katar'ın da etkisi ile fabrikanın Türkiye’ye açılmasına karar verdi. Kurulacak bu fabrika İçin Kahramanmaraş’ında içinde bulunduğu 4 il konuşulduğu ifade edildi. Kahramanmaraş’a kurulması konuşulan Volkswagen fabrikasının ekonomik olarak sıçrama yaptıracağı konuşuluyor.

Volkswagen fabrikası Kahramanmaraş’a ne katar?

Kahramanmaraş’ta tekstil, çelik tencere ve bakırcılık gibi meslek kolları bilindiği üzere gelişmiş durumda. Otomotiv fabrikasının kurulmasının ardından Kahramanmaraş’ın yeni iş kolu da kazanması demek. Bilindiği üzere otomotiv sektörü küçük sanayi adı verilen iş kollarına çeşitli alternatif iş geliştiriyor. Bununla birlikte tornacılar, plastik, bakalit ve metal döküm sanayi gibi farklı sektörlerlere ivme kazandırması bekleniyor.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nurhak ile Bornova belediyeleri kardeş oluyor
Nurhak ile Bornova belediyeleri kardeş oluyor
Çağlayancerit’te proje birimi kuruldu
Çağlayancerit’te proje birimi kuruldu