Reklam
Kahramanmaraş’a Dünya Bankası’ndan Onay

Kahramanmaraş’a Dünya Bankası’ndan Onay

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Dünya Bankası’ndan proje almaya hak kazandı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Dünya Bankası’ndan proje almaya hak kazanan 2 belediye oldu.

25 Şubat 2020 - 15:37

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Dünya Bankası’ndan proje almaya hak kazandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Dünya Bankası’ndan proje almaya hak kazanan 2 belediye oldu.

Dünya Bankası tarafından desteklenen 'Kent Ölçeğinde Afet ve İklim Riski Değerlendirmelerinin Yapılmasında Belediyelerin Desteklenmesine Yönelik Teknik Destek Projesi' kapsamında organize edilen Durum Tespit Çalıştayı’nın düzenlendiği ifade edildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin Kahramanmaraş Belediyesi ile birlikte proje kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan iki belediyeden biri olduğunu söyledi. Türkiye’de bu anlam da henüz başka bir belediye hibe almaya hak kazanamadı. Kahramanmaraş’a gelecek olan hibe desteğinin ise deprem ve diğer risklerde kullanılması planlanıyor.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korona Virüs Hırsızları Hareketlendirdi
Korona Virüs Hırsızları Hareketlendirdi
Mahir Ünal’dan Muhalefete Eleştiri
Mahir Ünal’dan Muhalefete Eleştiri