Reklam
KAHEV’in Renkli ve İlgi Çekici Kütüphanelerine Andırın’da...

KAHEV’in Renkli ve İlgi Çekici Kütüphanelerine Andırın’da Eklendi

Kısa adı KAHEV olan Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı Andırın Merkezde bulunan Cumhuriyet İlkokulunda iki bin beş yüz kitaptan oluşan Kütüphane açtı.

06 Aralık 2019 - 20:03

Kısa adı KAHEV olan Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı Andırın Merkezde bulunan Cumhuriyet İlkokulunda iki bin beş yüz kitaptan oluşan Kütüphane açtı.

Kütüphane açılışına katılan Andırın Kaymakamı Emre Dündar Uz. Dr. Hacer Çıngıl Temiz’e plaket verirken, Kütüphanenin hayırlı olması temenninde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti.

KAHEV Kahramanmaraş Temsilcisi olan Uz. Dr. Hacer Çıngıl Temiz’in girişimleriyle KAHEV tarafından oluşturulan Kütüphanenin açılışında konuşma yapan Uz. Dr. Hacer Çıngıl Temiz bu okuldan mezun olduğunu belirtti. Konuşmasında KAHEV tarafından hayata geçirilen projelere değinen Temiz “ Vakfın amacı; okul öncesi, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimine yönelik burs sağlamak, ülkemizin kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, Atatürk İlke ve İnkılapları‘na bağlı, milli değerlere sahip verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak, eğitim çerçevesi içinde katılımcı bir sivil toplum hareketi oluşturmaktır.”Dedi.

Eğitim hayatları boyunca zorlu ve uzun yollardan geçen, ülkemizin aydınlık geleceği için eğitimin önemini kavramış, bu yolda üzerine düşen sorumlulukların bilincinde kadın hekimler olarak; üyelerimiz ve gönüllülerimizle birlikte daha da büyümeyi ve yepyeni projelerle daha çok gencin elinden tutmayı hedefliyoruz.” Diye konuşan Temiz Cumhuriyet İlkokuluna Kütüphane açma amacının bu okulun Taşımalı Eğitim verdiğini, burada eğitim gören öğrencilerinde bilgiye daha kolay ulaşmalarına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Kütüphane açılışına Andırın Kaymakamı Emre Dündar, İlçe Jandarma Komutanı Onur Kaymak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gonca Çömez, Orman İşletme Müdür Vekili Harun Demircioğlu, TÜGVA Andırın İlçe Temsilcisi Merdan Bıçakçı, AÇEK Başkanı Murat Dal ile Öğretmenler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta 3 Adet Mobil Hayvan Dezenfekte ve İlaçlama Makinesinin Dağıtımı Yapıldı
Kahramanmaraş’ta 3 Adet Mobil Hayvan Dezenfekte ve İlaçlama...
Kahramanmaraş’ta Uyuşturucu Operasyonu
Kahramanmaraş’ta Uyuşturucu Operasyonu