Reklam
İyi Parti’den Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Seferberliği

İyi Parti'den Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Seferberliği

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüllüler ile birlikte Bayır-Bucak Türkmenleri Dayanışma Merkezini ziyaret etti.

22 Kasım 2019 - 18:55 - Güncelleme: 22 Kasım 2019 - 19:09

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüllüler ile birlikte Bayır-Bucak Türkmenleri Dayanışma Merkezini ziyaret etti.

İYİ Parti Kahramanmaraş teşkilatı yardımseverlerden oluşan gönüllülerle beraber başlattıkları yardım kampanyası kapsamında toplanan giyim ve gıda malzemelerini, Bayır-Bucak Türkmenleri Dayanışma Merkezini ziyaret ederek ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Türkmenlerin bizzat evlerine misafir olan İYİ Parti ailesi her zaman yanı başlarında olduklarının mesajını verdi.

Yardım kampanyasının akabinde gerçekleşen ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, “Kahramanmaraş'ta çok sayıda Türkmen yaşamakta ve ne yazık ki bu kardeşlerimize il göç idaresi ve yetkili kurumlar tarafından gereken destek sağlanmamaktadır. Kış gelmesine karşın sobası ve yakacağı dahi olmayan evleri bugün ziyaret ettik, hal ve hatırlarını sorduk. Çocuklarla vakit geçirdik. İl teşkilatımızın topladığı yardımları ulaştırdık. Amacımız onlara karşı olan sevgi ve muhabbetimizi aşikâr etmekti. Biz Türkmen kardeşlerimizin her ihtiyacında elimizden geldiğince yanlarındayız. Bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Misafirperverliklerinden ötürü dernek yetkililerine teşekkür eder, dayanışma ve birlikteliğimizin daim olmasını dileriz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta korkutan yangın
Kahramanmaraş’ta korkutan yangın
Elbistan’da yapılacak sosyal konutlar için ihale tarihi belli oldu
Elbistan’da yapılacak sosyal konutlar için ihale tarihi belli...