Reklam
İYİ Parti Cumhur İttifakı’na katılmalı mı, katılmamalı...

İYİ Parti Cumhur İttifakı’na katılmalı mı, katılmamalı mı? Dev anket başladı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz günlerde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yaptığı 'Evine dön' çağrısı siyasette yeni bir süreci başlattı. Bahçeli’nin çağrısını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da olumlu karşılamasıyla akıllara acaba İYİ Parti, Cumhur İttifakı’na dahil olacak mı sorusu geldi. Biz de Maraş Ana Haber olarak “İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na katılmalı yoksa katılmamalı mı diye sorduk.

09 Ağustos 2020 - 15:00

DEV ANKETE KATILMAK İÇİN TIKLAYIN!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in Ayasofya ziyareti sonrasında “Eve Dön” çağrısı yapmıştı.

 Bahçeli, açıklamasında; “Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım'ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir” ifadelerini kullanan Bahçeli, “Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır” demişti.

AKŞENER KONUŞTU…

Bu açıklamanın hemen ardından Meral Akşener’de Devlet Bahçeli’ye cevap vererek şu ifadeleri kullandı.

“Siyasi magazin konularında konuşmayı ve siyasetçilerin ita amiri pozisyonunda parmak sallamayı siyasi nezaketle bağdaştıramıyorum.

Sayın Bahçeli'nin kendisine dair ısrarla altını çizdiği özelliği, nezaketidir ama Türkiye'nin özellikle ekonomi noktasında problemleri olduğu bir dönemde üzerine salgın yaşadığımız bir dönemde, esnafımızın, işçimizin, işsiz gençlerimizin pek çok sorunu varken, milletin sesini duymak, o sese bir cevap vermek yerine siyasi magazinle meşgul olmasını da hiç hoş bulmuyorum.

Fakat bir kez daha söyleyeyim; Sayın Erdoğan lütfen ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın, yeterli ilgiyi gösterin lütfen. Bizim derdimiz millettir. “

ERDOĞAN’DAN BAHÇELİ’YE DESTEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu davetle ilgili ilk kez dün Ayasofya Camii'nde kıldığı cuma namazı sonrası konuşmuştu.

Erdoğan açıklamasında.. “Sayın Bahçeli’nin daveti ise benim yadırgadığım bir davet değildir. O da olabilecek en makul çizgide davettir. Temenni ederim ki birlik beraberliğin tesisine yönelik inşallah bir adım olabilir. Çünkü dağınıklıkta bir şey yok.

Hele hele HDP’yle terör örgütlerityle el ele olmak, milli ve yerli olarak düşündüğümüz İYİ Parti’ye hiç uygun da düşmeyebilir.

Böyle bir sıkıntının olduğu hasebiyle zaten böyle bir davet gerçekleşmiştir diye düşünüyorum. “dedi.

PARLAMENTER DEMOKRASİYİ İNŞA EDECEĞİZ DERLERSE ONA İYİ PARTİ OLARAK KATKI SAĞLAYACAĞIZ

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, MHP lideri Bahçeli'nin Meral Akşener'e 'eve dön' çağrısına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destek vermesiyle ilgili konuştu. "Biz İYİ Parti olarak bu siyasi hesaba ortak olmayacağız. Cumhur İttifakı içine girmeyiz" diyen Ağıralioğlu, "Güçlendirilmiş parlamenter demokrasiyi inşa edeceğiz derlerse ona İYİ Parti olarak katkı sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

“BU SİYASİ HESABA ORTAK OLMAYACAĞIZ”

Ağıralioğlu, “AK Parti’nin davetini şöyle algıladık. Memlekette bu kadar gücü kuvveti olmasına rağmen, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de oylatıp ümidi kendi lehine kullanma fırsatını da eline geçirmiş olmasına rağmen memleketi toparlayamamışsanız, memlekete, milletinize vaat ettiğiniz Türkiye hayalini gerçekleştiremezsiniz, size muhalefetten katılacak insanların size vereceği hiçbir kuvvet bu sözleri gerçekleştirmenizi sağlamaz. Dolayısıyla biz İYİ Parti olarak bu siyasi hesaba ortak olmayacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekke İçin Müjde
Tekke İçin Müjde
Kahramanmaraşlı Bilim İnsanı Hayatını Kaybetti
Kahramanmaraşlı Bilim İnsanı Hayatını Kaybetti