Reklam
İş Adamı Mehmet Sabancı’dan TÜMKİAD’a Ziyaret

İş Adamı Mehmet Sabancı’dan TÜMKİAD’a Ziyaret

İş Adamı Mehmet Sabancı, Tüm Kalkınma İş Adamları Ve Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) Kahramanmaraş İl Başkanı Muhammed Eliaçık'ı ziyaret etti.

14 Ekim 2020 - 12:00

Ziyarette bir açıklama yapan iş adamı Mehmet Sabancı, bu tür çalışmaları çok değerli bulduğunu ifade ederek, ‘Kahramanmaraş için benimde yüreğim, kalbim çarpıyor diyen’ her faaliyeti desteklediğini dile getirdi.

Buralardan heyecan duyduğunu ve ümitlendiğini aktaran Mehmet Sabancı “Kahramanmaraş’ta bu dünyada bir açık var. Bugünkü KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu’ndan çok ümitliyim. Heyecanı görüyorum sayın başkandan ama TÜMKİAD gibi yavru kuruluşların da ne demek istediklerine bakan bir kurum olsun istiyorum. Devamında da bir bereket çıksın, bu şehre hizmetlerle verilen rakamların büyüklüğüne denk şehrin insanına şevklatle, merhametle yaklaşan bir paylaşım ortaya çıksın istiyorum. Her yerde örnek veriyorum. Mesela bir Bolu evladı çıkıyor. Bolu’da bir üniversite tamamıyla kuruyor ve şehrine teslim ediyor. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi, bir Muğla’dan, Muğla evladı çıkıyor ve bir üniversiteyi şehrine hediye ediyor. “ dedi.


İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ

İş adamı Mehmet Sabancı Kahramanmaraş’ta yeni kurulan İstiklal Üniversitesi’nden de bahsederek şu açıklamaları yaptı.

“Bir gündem var Kahramanmaraş’ta İstiklal Üniversitesi, binasızlıktan hala rayına oturamadı. Sistem hareketli hale gelemedi. Bugün kentimizde neden bir İzzet Baysal yok. Bu bereketsizlik ‘niye’ diye zaman zaman düşünüyorum. Bu hayırsızlık niye diye zaman zaman tahliller yapıyorum. Öyle küçücük okullar yapılmış, köşeler de camiler yapılmış, artık bunları bu şehrin büyüyenlerinin denginde görmüyorum. Bugün bir kardeşimiz Muhammed Eliaçık diyor ki “Ben bu halimle bu şehrin meseleleri için elimi taşın altına koyuyorum” bir emek sarf etmek istiyorum diyor. Bir bereket gönlü ile yola çıkmış ve bende bu durumu çok önemsiyorum” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'ta Aranan 103 Kişi Yakalandı
Kahramanmaraş'ta Aranan 103 Kişi Yakalandı
Sokak Modasının Trendleri Bershka Montlar ile Yakalayın
Sokak Modasının Trendleri Bershka Montlar ile Yakalayın