Reklam
İngiltere’ye Kahramanmaraşlı Başkan

İngiltere’ye Kahramanmaraşlı Başkan

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinden olan Sabri Özaydın İngiltere’nin Enfield Belediye Başkanlığına seçildi.

06 Temmuz 2020 - 16:47

Alınan bilgiye göre 32 yıldır Londra’da yaşayan Sabri Özaydın, 2018 yılında yapılan seçimlerde Enfield Belediye Meclisi Üyesi seçilmiş, bir süre de belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştu.

Koronavirüs salgını nedeniyle başkanlık seçimleri online olarak yapıldı. Londra’nın kuzeyinde yer alan ve 333 bin nüfusa sahip Enfileld Belediyesi sınırlarında en çok konuşulan 5 dilden biri Türkçe ve belediye meclisinde Türkçe konuşan 20 üye bulunuyor.

  Yaşadığı bölgeye hizmet etmek ve diğer toplumların saygısını kazanmak olduğunu belirten Sabri Özaydın, şunları söyledi: “Önceliğim, siyasette aktif olarak yeni nesillerin bizleri takip etmeleri için gençlerimize örnek olup yol göstermek ve onların daha iyi yerlere gelmelerine katkı sağlamaktır. Böylelikle toplumumuzun hak ettiği yere gelmesini ve her alanda varlığını kabul ettirmeleri benim önceliklerimden olacak.”
Evli ve 2 çocuk babası Özaydın, 1 Temmuz 2020’de belediye başkanlık seçimini kazanarak Kate Anolue’den başkanlık görevini teslim aldı. Enfield Belediye Liderliğini ise yeniden bu göreve seçilen Türkiye kökenli Nesil Çalışkan yürütüyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta İntihar Girişimi: Durumu Ağır
Kahramanmaraş’ta İntihar Girişimi: Durumu Ağır
Kahramanmaraşlı Genç İzmir’de Feci Şekilde Can Verdi
Kahramanmaraşlı Genç İzmir’de Feci Şekilde Can Verdi