İmza gününü doğduğu köyde yaptı

İmza gününü doğduğu köyde yaptı

Afşinli Yazar Hilmi Candemir’in “Bir Akıncının Kızılelması” adlı eseri yayınlandı. Candemir, imza gününü doğduğu Alimpınar mahallesinde gerçekleştirerek tüm çocuklar kitap okusun diye kitaplarını imzalayarak ücretsiz dağıttı.

08 Haziran 2019 - 12:59

Hakkari’de Özel Harekat emrinde Uzman Çavuş olarak görev yapan Afşinli hemşerimiz Hilmi Candemir’in şiirlerinden oluşan “Bir Akıncının Kızılelması” adlı eser Sahil Kitap tarafından yayınlandı.

Kitabının çıktığı gün Afşin’e gelen Yazar Hilmi Candemir, kitaplarını doğduğu Alimpınar Mahallesinde imzalayarak tüm çocuklar kitap okusun diye ücretsiz dağıttı.

“Asker kaynaklı olduğumdan dolayı öncelikle  yaşamış olduğum olaylar, şiirsel olarak edebi terimler ile yazmış olduğum şiirler var kitabımda. Sonra malum ki gurbetçiyim. Memleketimizin hasretini çektiğimizden memleketime dair özleme dair aşka dair şiirlerim  mevcuttur. İçerisinde özellikle tabii ki şehitler ve gaziler üzerinde yazmış olduğumuz şiirler var. Özellikle benim hassasiyetle üzerinde durmak istediğim bir konu örneğin bir şehit haberi geldiğinde televizyonu es geçenler oluyor, dinlemeyenler, izlemeyenler oluyor. Şehide karşı gazilere karşı toplumumuzun daha çok duyarlı olması gerekiyor. Sadece sosyal faaliyetler yaparak değil onları dualar okuyarak onları yâd ederek onları koruyarak kollayarak  yaşayan gazilerimizi ihmal etmememiz lazım” diyen Hilmi Candemir, “Evet arkadaşlarım bunda Tabii ki destek verdiler yazarken sonrasında işte dediğim gibi arkadaşlarım olsun ailen olsun desteklediler sağolsunlar. “Bir Akıncı’nın Kızılelması” aslında bir Uzman Çavuşun veya bir vatanını seven insanın, kahramanların unutulmaya yüz tutmuş kahramanların destanını  yazdığı bir kitaptır” şeklinde konuştu.

Farklı bir imza gününde Afşin Haber Merkezine konuşan Yazar Hilmi Candemir, “Halil Bey öncelikle doğduğum köyümün havasını soluduğun suyunu içtiğim ekmeğini aşını yediğim hasretin hasretini çektiğim köyünün  insanlarına ve özellikle de çocuklarına bu kitabı bu esrime takdim etmek istedim. Bunun adına da vefa diyebiliriz. Doğduğum büyüdüğüm topraklarda babamın annemin atalarımın ecdadımın yaşadığı topraklara vefadan dolayı böyle bir düşünceye sahip oldum. Öncelikle çocuklarımızın okunması gerektiği kanaatindeyim dolayısıyla da buna ilk baştan kendi köyüm kendi topraklarını olan Alimpınar Köyü’nde yapmak istedim” diye konuştu.

KAYNAK: AFŞİN HABER MERKEZİ

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
11. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’na Başvurularda son günler
11. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’na Başvurularda son...
 KSÜ’de yeni eğitim dönemi aşure etkinliği ile başladı
 KSÜ’de yeni eğitim dönemi aşure etkinliği ile başladı