Reklam
Herkes Koronavirüsü Konuşurken Kahramanmaraş İçin Korkutan...

Herkes Koronavirüsü Konuşurken Kahramanmaraş İçin Korkutan Deprem Açıklaması

Elazığ depremini bilen ünlü Prof. Naci Görür Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ve Göksun ilçeleri için korkutan bir açıklama yaptı.

06 Nisan 2020 - 21:03

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Naci Görür: “Arkadaşlar, Akdeniz’de olan 4.8’lik deprem DAF üzerinde. Daha doğrusu Kıbrıs yayı’na olan uzantısı üzerinde. DAF’üzerindeki Elazığ depreminden sonra bu tür etkileşimler beklenir. Biraz sonra göndereceğim şekille şimdi gönderdiğim şekli kıyaslarsanız durum daha da netleşir.


1979-2001 yılları arasında bölgede büyüklükleri 4.0 ile 6.2 arasında değişen 7 deprem üretmişlerdir. Son Elazığ-Malatya depremi ile ben Adana’daki DAF’ın kollarından ziyade öncelikle bu fayın Çelikhan-Erkenek ve Gölbaşı-Türkoğlu kollarının etkileşeceğini düşünüyorum. Sağlıkla...


Doğu Anadolu Fay Zonu (DAF), Yakapınar-Göksun Fay Zonu (YGFZ) ve Merkezi Anadolu veya Ecemiş Fay Zonu (CAFZ). Adana Havzası YGFZ ile CAFZ arasında büyük bir kesme veya makaslama zonu şeklinde gelişmiş. Bu fay zonları arasında en etkin olanları DAF ve YGFZ’ dir. Bu iki zon...

Arkadaşlar, iyi günLer. Size Adana-Osmaniye deprem bölgesi ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapacağıma dair söz vermiştim: bu metinden sonra da gönderdiğim şekilden de göreceğiniz gibi, bölge 3 ana fay zonu ile kesilmiş durumda. Bu zonlar doğudan batıya doğru şunlardır. “ dedi. 


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Feci Kaza
Kahramanmaraş’ta Feci Kaza
Sezal’dan Muharrem İnce’ye “Erdoğan’dan Korkma Sev”
Sezal’dan Muharrem İnce’ye “Erdoğan’dan Korkma Sev”