Çağlayancerit'te "Yaşlılarımıza Hürmet, Ömrümüze Bereket" Adlı Proje Hayata Geçirildi

Çağlayancerit Kaymakamlığı tarafından hazırlanan; “Yaşlılarımıza Hürmet, Ömrümüze Bereket” adlı proje ilçede hayata geçirildi.


Çağlayancerit'te

Çağlayancerit’te korunmaya ve bakıma muhtaç yaşlı ve engellilere evde bakım hizmetinin yanında, temizlik ihtiyacının da giderilmesi amacıyla hazırlanan “Yaşlılarımıza Hürmet, Ömrümüze Bereket” adlı projenin idare merkezi, düzenlenen bir törenle dualar eşliğinde açılarak projeye start verildi. Açılışa; Çağlayancerit İlçe Kaymakamı Özgür İşçimen, Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, ilçedeki kurum amirleri ve çalışanlar katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Özgür İşçimen, “İlçemiz merkez ve kırsal mahallerinde ikamet eden korunmaya ve bakıma muhtaç yaşlı ve engellilere evde bakım, temizlik hizmetinin verilmesi amacıyla hazırladığımız;  Yaşlılarımıza Hürmet, Ömrümüze Bereket adlı projemize start vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projemizde, terk edilmiş ve toplumdan itilmiş düşüncesi taşıyan, ilgi yoksunluğundan şikâyet eden yaşlı ve engellilerimize değer verildiği düşüncesini aşılayabilmeyi amaçladık. Projemizin; ilçemize, halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İşçimen, şöyle konuştu: “Yaşlılara ve engellilere bu şekilde hizmet götürerek toplum içindeki konumlarını iyileştirmek, bu vatandaşlarımıza devletin sahip çıktığı, saygı duyduğu olgusunu yerleştirmek istedik. Hayatta ilgi, sevgi ve desteğimizi en çok hak edenlerin başında yaşlılarımız ve engellilerimiz gelir. Ömürlerinin bu en hassas döneminde onların yanı başında olmak, ihtiyaçlarını karşılamak, hayır dualarını almak bize Allah’ın rızasını kazandıracak en önemli vesilelerdendir. Bu amaçlar ile hayata geçirilen proje sayesinde yaşlı ve engellilerimizin toplum içindeki konumları iyileştirilecek, yaşlıya ve engelliye devletin sahip çıktığı, saygı duyduğu olgusu yerleşecektir.”