Yedikuyular Bongalov Evlerinin Bir Kısmı, Sezon Bitmeden Açılacak

Kahramanmaraş'ta Yedikuyular Kayak Merkezi’nde bu yıl yapılan bungalov evleri en çok merak edilenler arasında yer alıyor.


Yedikuyular Bongalov Evlerinin Bir Kısmı, Sezon Bitmeden Açılacak

Yedikuyular Kayak Merkezi’nde farklı bir estetik ve ziyaretçi sayısını arttıracağı belirtilen bungalov evleri, şehrin turizmine de önemli katkı sunacak.

Hali hazır da yapım aşamasında olan ve büyük oranda biten bungalov evlerinin sezon bitmeden bir kısmının hizmete sokulması planlanıyor.

Yedikuyular Bungalov Evler İşletmecisi Yunus Kaya, yaptığı açıklama da Yedikuyular bölgesinin sadece kış turizmi değil yaz turizminin de gözdesi olacağını belirterek “Bu bölgeye yaz ayları için bir at çiftliği projemiz var. Bunun yanı sıra dev ekranda araçlarından inmeden vatandaşlarımıza sinema keyfi de sunmayı planlıyoruz. “dedi.

Sezon bitmeden bungalov evlerinin bir kısmının hizmete açılacağını da dile getiren Yunus Kaya “Yıllar öncesinden adrenalin sporu olan off-road sporu ile başladık. Kulüpteki arkadaşlarla bu yarışmaları Türkiye ve dünya ölçeğinde bir seviyeye getirdik.

O dönemlerde bizim buluşma alanlarımızdan, toplanma alanlarımızdan olan Yedikuyular’ın Kayak merkezi olabilmesi için fitil o dönemlerde ateşlendi.

O dönemin valisi sayın Şükrü Kocatepe ile yaptığımız görüşme de ‘burada olan karın birçok kayak merkezinde olmadığını’ anlatmaya çalıştık.

Dönemin belediye başkanları ile görüşmeler yaptık ve sonuç itibari ile buraya böyle bir değer kazandırdılar.

Hayrettin Güngör burayla ilgili bir eksiklik ve yapılması gereken bir şey fark ettiler ve ihaleye açtılar. Bungalov evleri ihalesiydi ve yerinde bir tespit olmuştu.

İhaleyi biraz inceledik ve ortak olduğumuz bir firma ile ihaleye iştirak ettik. Netice de bizde kaldı ve 3 ay gibi bir sürede de bu seviyeye getirdik.

 

EVLERİN KULLANIMI NASIL?

Evlerimizin ısıtması merkezi ısıtma, buraya gelen misafirlerimiz konuklarımız hiçbir şey ile uğraşmadan sıcacık odaları ile karşılaşacaklar.

Burada marketler, lavabolar, restoranlar olacak. Pandemi dolayısıyla tedarikler de her ne kadar biraz uzama olsa da öyle büyük bir sorun olmadı. Şuan da çalışmalarımız devam ediyor ve sezon bitmeden bungalov evlerinin bir kısmını açmayı planlıyoruz.

Üç tip evimiz var ve ikizler diyoruz biz buna. İkizlerimiz 2+1 üst katta loft dediğimiz bölge de yatak odası var, alt katta bir yatak odası daha var. Küçük ailelerimiz kullanıyor ama çok büyük ailelerimiz de kullanabilecek. Seperatör dediğimiz sistem var ve açtığımız zaman 4+2 oluyor.

Yine burada villalarımız var ve 3+1 tarzında tasarlandı. Türkiye’de en yüksek bungalov evlerini biz buraya yaptık.

MİLLİ SAVUNMA ADINA ADIM ATIYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine ‘yerli ve milli’ bir adım olarak milli savunma alanında bir adım attıklarını ifade eden Yunus Kaya ileriki safhada yapılan çalışmaları kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Arge çalışmalarının yıllardır olduğuna dikkat çeken Kaya, alt yapı çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

YAZIN DA GÖZDE MERKEZ YEDİKUYULAR OLACAK

Yaz aylarında Yedikuyular bölgesinde yabancı turistleri ağırlamayı planladıklarını aktaran Yunus Kaya “Kahramanmaraş’a döviz girdisi sağlamayı planlıyoruz. Bunun yanı sıra tüm bölge halkına ve günü birlikçilere de hitap etmeyi planlıyoruz. Burada bir at çiftliği düşünüyoruz. Yazın biz bu bölgeyi at turizmini seven yabancı turistlerle dolduracağız. Bu evleri doldurmanın sözünü de aldık. Kahramanmaraş’a ciddi anlamda yabancı turist getireceğiz. Bunun yanı sıra arabada sinema düşünüyoruz. Yani aracınızda oturacaksınız ve etkinlik alanında sinema izleyeceksiniz. “