Ali Öztunç’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Doların yeşilini doğanın yeşilinden çok seviyorsunuz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Enerji projelerimizin çevreci maskesi takmış vandallarca engellenmesine müsaade etmeyeceğiz" sözlerine Ali Öztunç cevap verdi.


Ali Öztunç’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Doların yeşilini doğanın yeşilinden çok seviyorsunuz”

CHP’Lİ ÖZTUNÇ: ASIL VANDAL KİM?

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da yazılı açıklama yaparak, “Milyonlarca ağacı kestir, topraklarımızı siyanürle kirlettir, Türkiye’yi maden bahanesiyle delik deşik ettir, memleketi savunanlara vandal iftirası at. Doların yeşilini doğanın yeşilinden çok seviyorsunuz” dedi.

Öztunç, Türkiye’de 19’u işletme halinde olan 37 adet tesiste siyanür veya sülfürik asit kullanılarak altın, bakır ve gümüş üretimi yapıldığını, bunun yanı sıra 27 adet proje kapsamında (altın hariç olmak üzere) siyanür veya sülfürik asit kullanılarak bakır ve gümüş madenleri üretimi yapıldığını kaydetti. “AKP siyanür sever bir iktidardır” diyen Öztunç, Erdoğan’ın “Yatırımlar engelleniyor” söylemini hatırlatarak, “Ne için söylüyor bunu, daha çok siyanür kullanılsın diye. El insaf, o siyanür 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi toplama kamplarında biyolojik silah olarak kullanılmış. Şimdi burada asıl vandal kim? Siyanürü kullanan mı, siyanüre dur diyen mi?” diye sordu.