İyi Parti Deprem Uyarısı İçin Esnafları Ziyaret Etti

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel ve beraberindeki heyet esnafları ziyaret ederek deprem konusunda bilgilendirdi.


İyi Parti Deprem Uyarısı İçin Esnafları Ziyaret Etti

Yeraltı çarşısı, kapalı çarşı , Trabzon caddesi ve Kıbrıs meydanında esnafları tek tek ziyaret eden heyet deprem konusunda bilgilendirmelerde bulunurken esnafında sorunlarını dinledi.

Ahmet Çabukel ile birlikte ziyaretlere il teşkilatı ile ilçe teşkilatları katıldı. Türkoğlu ilçe başkanı Ali Bayana, Onikişubat ilçe başkanı Doğan Murat Kılıç Duşkadiroğlu ilçe başkanı Fatih Öztürk katıldı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Ahmet Çabukel, yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgiyi konuşmak için toplandıklarını söyledi.

Deprem konusunda uyarılarda bulunan Çabukel “Bugün hayati bir konuyu, yaşam ile ölüm arasındaki ince  çizgiyi  konuşmak için toplandık. Bu öylesine önemli bir konu ki, yalnızca bugünümüzü değil geleceğimizi, çocuklarımızın ve torunlarımızın can güvenliğini ilgilendiriyor. “dedi.

Neden mi bahsediyoruz?

TEK KELİMEYLE, DEPREM!

“Dört bir yanı cennet olan güzel ülkemiz derinlerinde korkunç bir tehlike barındırıyor. Türkiye, aktif tektonik kuşak üzerinde yer alıyor. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde her an ciddi depremler meydana gelebilir ve telafisi imkansız zararlar ortaya çıkabilir.” Diyen Çabukel, ülke genelinde şiddetleri farklı çok sayıda depremlerin meydana geldiğini belirtti.

Çabukel konuşmasında “Şu anda, biz bu konuyu konuşurken dahi, ülkemizin farklı  yerlerinde şiddetleri birbirinden farklı yüzlerce deprem meydana geliyor.

Ülkemizin %92 si deprem bölgesi içinde yer alıyor, vatandaşımızın %95'i deprem tehlikesi altında yaşıyor.

Lütfen dikkatli dinleyin!

BUNLAR FARAZİ ORANLAR DEĞİL.

Büyük sanayi merkezlerimizin %98'i, barajlarımızın %93'ü deprem bölgesinde bulunuyor.

Geçtiğimiz 60 yıl içinde, ülkemizde gerçekleşen depremlerde, 58.202 vatandaşımız hayatını kaybetti, sayısız vatandaşımız yaralandı. Deprem yalnızca can almıyor. Son 60 yılda meydana gelen depremlerde yaklaşık olarak 450.000 bina yıkıldı.

Peki bu sayıların haricinde;

BETONLARIN ARASINDAN KAÇ BEBEĞİN CANSIZ BEDENİ ÇIKARTILDI?

KAÇ ÇOCUK KENDİSİNE SİPER OLAN ANNE BABASININ  CESETLERİNE SARILI OLARAK KURTARILDI?

Biz; İzmir'de, Van'da, Düzce'de, Gölcük'te meydana gelen depremlerin Kahramanmaraş'ta yaşanmasını istemiyoruz. Bu sebeple yönetim kurulumuz ve çok kıymetli parti mensuplarımızca şehrimizin ve geleceğimizin huzuru için sürdürdüğümüz  çalışmalarımıza hız vermiş durumdayız.


Kahramanmaraş'ta Doğu Anadolu fay hattından  kaynaklı  SON  DEPREM 1513 yılında 7.4 büyüklüğünde gerçekleşti ve o günden beri şehrimizde bir deprem olmadı.

Bu ne demek biliyor musunuz?

Kahramanmaraş büyük bir depreme gebe ve maalesef Kahramanmaraş bu depreme hazır değil.

Jeoloji mühendislerinin öngörüsüne göre, Kahramanmaraş'ın da üzerinde yer aldığı Doğu Anadolu fay hattında büyük bir enerji birikiyor ve enerjisini küçük depremlerle atamayan bu fay, Kahramanmaraş için 7 büyüklüğünün üzerinde bir depremin yakında olduğunu haber veriyor.

SİZLERE SORUYORUM.

2011 yılında Ayvalık barajı ile Kılavuzlu barajı arasında kalan ve Kahramanmaraş’ın merkezinden geçen yeni bir fay hattı  tespit  edildiğini 

BİLİYOR MUYDUNUZ?

Kahramanmaraş AFAD bölge başkanlığında yapılan risk analizi sunumunda, olası bir Kahramanmaraş depreminde 20.000 binanın yıkılma riski altında olduğunun tespit edildiğini

BİLİYOR MUYDUNUZ ?

Kıymetli Misafirler, yeni bir fay hattından bahsediyoruz. 20.000'i aşan binadan bahsediyoruz. Lütfen bu bilgileri küçümsemeyelim, görmezden gelmeyelim.

EĞER BUGÜN, BİZLER BU GERÇEKLERE GÖZ YUMARSAK GELECEĞE "UNUTMADIK, AKLIMIZDA" SÖYLEMLERİYLE YAD EDİLECEK KARA BİR GÜN ISMARLAMIŞ OLURUZ.

SİZLERİN DE HUZURUNDA BİR KEZ DAHA TALEPLERİMİZİ DİLE GETİRİYORUZ.

Vakit geçmeden, pişman olmamak için önlemler alınmalı, halkımız bilinçlendirilmeli, gerekirse tek tek her vatandaşımıza deprem şuuru aşılanmalı.

Belediyelerin, üniversitelerin, AFAD’ın, STK’ların, Siyasi partilerin, Mühendislik Odalarının da içinde olduğu bir deprem masası kurulmalı, deprem öncesi ve sonrası için çalışmalar yapılmalıdır.

Ayvalık Barajı ile Kılavuzlu barajı arasında kalan; Kahramanmaraş’ın  merkezinden geçen fay hattının net konumunun jeoloji mühendislerimizce  belirlenmesi  gerekmektedir.

Kahramanmaraş’ta riskli olduğunu düşünülen her yapının güvenirliğinin tespiti  için  Karot testi yapılarak hasarlı binaların tespiti yapılmalı ve bu tespit sonucuna  göre tedbirler alınmalıdır.

Önemle vurguladığımız gibi, fay hattının geçtiği alanlarda imar izninin kontrol edilmesi ve yüksek katlı yapılardan vazgeçilmesi gerekmektedir.


Bizler, İYİ Parti Kahramanmaraş Teşkilatı olarak atılacak her adımın, alınacak her tedbirin en büyük destekçisi ve gönüllüsüyüz.

YETER Kİ GÜZEL ŞEHRİMİZ BİR DEPREMLE YERLE BİR OLMASIN VE ÇOCUKLARIMIZ BUGÜN BİZİM YAŞADIĞIMIZ KORKULARI YAŞAMASIN.

İYİ Parti Kahramanmaraş Teşkilatı olarak şahsi veya kolektif her sorumluluğu üstümüze almaya hazırız, almaktayız.

YAKIN ZAMANDA;

İl Yönetim Kurulumuza ve tüm parti teşkilatımıza yönelik deprem eğitimi düzenledik,

Teşkilatımız bünyesinde AFAD ile koordineli olarak  çalışacak Arama  Kurtarma  ve Deprem Eğitim Masası oluşturduk.

KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİM;

Hangi partiye oy verirseniz verin, sandıkta kimi desteklerseniz  destekleyin fakat söz konusu yavrularımızın can güvenliği olunca elinizi vicdanınıza koyup neredeyse çeyrek asırdır ülkeyi yönetenlerden hesap sorun.

ÇÜNKÜ VATANDAŞ HESAP SORMAZSA BU RANT KAVGASI BİTMEZ.

İYİ PARTİ OLARAK;

Deprem üzerinden siyaset yapan koltuk sevdalılarına,

İmar barışı diyerek çürük binaları yasallaştıranlara,

 

Para ve mevki uğruna vatandaşın canını hiçe sayan yandaş müteahhitlere,

Toplanan Deprem Vergilerinin Nereye Gittiğinin Hesabını veremeyen yöneticilere karşıyız.

Önceliğimiz vatandaşımızın can güvenliğidir. Önceliğimiz çocuklarımızın geleceğidir.

Çünkü bu güzel vatan, sayısız şehidin ve evlatlarından vazgeçen anaların emanetir.

BU VESİLE İLE;

28 Kasım 1919'da Rıdvan Hoca öncülüğünde yaşanan BAYRAK OLAYI'nın yıl dönümünü hatırlatmakve kutlamak istiyorum.

 

Bugün Unutulmaması Gereken Çok Önemli Bir Gün.


Bundan tam bir asır evvel, Rıdvan hoca Ulu Camii'nde cuma hutbesine  çıkarak cemaate seslendi.

"Kalesinde Fransız bayrağı dalgalan bir vatan özgür değildir. Özgür  olmayan memlekette cuma namazı kılınmaz" diyerek kurtuluş mücadelemizin önsözünü yazdı.O tarihten bu yana 101 yıl geçti. Fakat bizler hala, aynı heyecanla bayrağımız altında bir araya geliyor, emanete sahip çıkmak için canla başla mücadele ediyoruz, EDECEĞİZ.

Belki Kalemizde Dalgalan Bir Fransız Bayrağı Yok; Fakat Ekonomide, Sağlıkta, Turizmde, Bilim Ve Teknolojide Özgür Olana Dek Mücadeleye Devam Edeceğiz.

VE BU ONURLU MÜCADELEYİ KAZANACAĞIZ.

BAŞARACAĞIZ! (3)

Allah, bu aziz millete deprem acısı yaşatmasın. Şehrimizi ve ülkemizi tüm felaketlerden, vatan hainlerinden, şeref yoksunlarından korusun dualarıyla sözlerimi tamamlamak istiyorum. “