İşte Kahramanmaraş’ın Betonlaşma Haritası

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi süresince ülkemizde birçok iş kolu ekonomik olarak olumsuz etkilendi, birçok şey ertelendi ancak inşaat sektöründe yıkımlar ve inşaat yapımı hız kesmeden devam etti.


İşte Kahramanmaraş’ın Betonlaşma Haritası

Her gün bir yenisinin tohumu atılan betonarme ormanları, kurumaya terk edilen sulak alanlar, yok olmaya mahkum edilen ekolojik düzen, saldırıya uğrayan tarihi eserler ve daha birçok gelişmeyle beraber krizler çözülmek yerine listeye yenileri ekleniyor.

Toplumcu mühendisler ve mimarlar meclisi', Türkiye'de pandeminin başladığı ilk günden beri gazetelerde yer alan 'betonlaşma ve talan' haberlerini derleyerek bir harita oluşturdu.


Nurhak/Kahramanmaraş, Türkiye

29 Ağustos 2020

Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi yakınlarında işletilmek için ÇED gerekli değildir kararı alan demir-alüminyum madeni yöredeki hayvancılığı tehdit ediyor. Beş köyün ortasında yapılmak istenen maden bölgesi ormanlık ve meralardan oluşurken, bölgede 8 ay boyunca hayvancılık yapan yurttaşların 100-150 yıllık çadırlarının bulunduğu dile getiriliyor.

Kahramanmaraş, Aksu, Kahramanmaraş, Türkiye

19 Nisan 2020

Aksu çayı’na yaklaşık 48 fabrikanın atıkları denetimsiz biçimde bırakılıyor. CHP Maraş Milletvekili Ali Öztunç paylaştığı havadan çekilen görüntülerde oluşan tahribatı göz önüne koydu.Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün, Büyükşehir Belediyesi’nin denetim görevini yapamamasını eleştiren Öztunç, bu çevre katliamının sorumluları ve görevini yerine getirmeyen kamu görevlileri hakkında da suç duyusunda bulunacağını açıkladı.