Kahramanmaraşlı Sanatçının Hayatı Film Oluyor

Kahramanmaraşlı ünlü şarkıcı Dilber Ay’ın hayatının beyazperdeye aktarılması için 2 ünlü oyuncuya teklif götürüldü. Aslı Enver ile Gökçe Bahadır kabul etmeleri takdirde Dilberay’ın gençliğini oynayacak.


Kahramanmaraşlı Sanatçının Hayatı Film Oluyor

Halk müziği sanatçısı Dilberay’ın hayatı beyazperdeye uyarlanıyor. Projede Dilberay’ın gençliğini canlandırması için Gökçe Bahadır ve Aslı Enver’e teklif götürüldü.

Dilberay’ın gençliğini canlandırması için başarılı oyuncular Gökçe Bahadır ve Aslı Enver’e teklif götürüldü. 2 başarılı isimden de henüz teklif için yanıt gelmedi.

Dilberay’ın hayatının anlatılacağı filmin başrolünde Gökçe Bahadır’ın mı Aslı Enver’in mi rol alacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

DİLBERAY KİMDİR?

2019 yılında hayata gözlerini kapatan Dilber Ay’ın gençliği zorluklar ile geçti. 1 Ocak 1956 Kahramanmaraş doğumludur. Kureyşan aşiretine mensuptur.  Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde Yörük ve Türk bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

İlkokul 3. sınıfa kadar okudu. Ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’tan önce Ankara’ya, oradan da Bolu-Düzce ‘ye göç etti. Düzce’de okuldan alınıp 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirildi. İki kız çocuk sahibi oldu. İkinci evliliğini 1998 yılında kendisinden 15 yaş küçük İbrahim Karakaş ile yaptı. Almanya’da iki kere hapis yatmıştır.