Kahramanmaraş İçin Yağış Uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin birçok bölgesi yaz yağmurlarının etkisi altında. Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Akdeniz Bölgesi ile doğu Karadeniz Bölgesi'nde sağanak yağış bekleniyor.


Kahramanmaraş İçin Yağış Uyarısı

Yağışların Akdeniz ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli olması tahmin ediliyor. Diğer yandan Marmara ve kuzey Ege'de kuvvetli poyraz bekleniyor. Sıcaklıklarda ise önemli bir değişiklik beklenmiyor.

Yapılan açıklamada Kahramanmaraş’ın batı bölgelerinde yağış beklendiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimleri ile Akdeniz'in parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ile Bursa, Eskişehir, Çankırı çevreleri, Ankara'nın kuzey ve batısı, Konya'nın batı kesimleri, Sivas ve Kayseri'nin doğu ilçeleri, Ordu'nun iç kesimleri, Erzincan ve Malatya'nın batısı ile Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Osmaniye, Hatay kıyıları, Kahramanmaraş'ın batı kesimleri ile gece saatlerinden sonra Rize çevreleri ve Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.