Kahramanmaraş'ta İlginç Olay: Su Kuyusundan Alevler Çıkıyor

Kahramanmaraş’ın turizm tatil yerleşim yeri olan Ilıca’da kazılan su kuyusunda çıkan ve ne olduğu bilinmeyen esrarengiz ateş, Ilıcalıları endişelendirdi.


Kahramanmaraş'ta İlginç Olay: Su Kuyusundan Alevler Çıkıyor

Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesine bağlı olan ve merkeze 65 kilometre uzaklıkta bulunan Ilıca Mahallesi’nde İsmi öğrenilemeyen bir vatandaş, Mahalleden bir bahçe satın alarak sondaj kuyusu vurdurmaya karar verdi.

 Bunun üzerine makinayla sondaj vurularak 70 metreden suya ulaşıldı. Suya ulaşılması sonrası makinalar o bölgeden çekilirken, bir vatandaşın kuyunun yanına gelip sigara yakmasıyla akıllara durgunluk veren olay meydana geldi. Su bulmak için yapılan sondaj çalışmasında yanıcı gazı çıktı. İddiaya göre, su kuyusunun içine herhangi bir kıvılcım oluştuğu anda alevler yükselmeye başlıyor. Kırıklı yer yapısıyla bilinen Ilıca’da çıkan gazın, doğalgaz olduğu düşünülürken şu an için ne olduğunu tam olarak bilinmiyor.

Kuyu içinden çıkan alevler görenleri meraklandırırken, Ilıca sakinleri ise kuyu içinden çıkan kafa karıştırıcı gazın yetkililer tarafından araştırılmasını istiyor.