Nutanix, Bölge Satış Yöneticisi Olarak Burak Koç’u Atadı

Bulut bilişim alanında lider marka Nutanix, Ankara ve ilgili bölgelerden sorumlu yönetici olarak Burak Koç’u atadığını duyurdu.


Nutanix, Bölge Satış Yöneticisi Olarak Burak Koç’u Atadı

Bulut bilişim alanında lider marka Nutanix, Ankara ve ilgili bölgelerden sorumlu yönetici olarak Burak Koç’u atadığını duyurdu.

Kurumsal bulut bilişim sektörünün liderlerinden Nutanix (NASDAQ: NTNX), Türkiye operasyonunda alanında başarılı isimlerle büyümesini sürdürürken, Ankara ve bağlı olan Anadolu bölgesinden sorumlu isim olarak Burak Koç’u atadığını duyurdu. Bulut bilişim ve sistem yönetimi başta olmak üzere bilişim teknolojileri konusunda uzman bir yönetici olan Burak Koç, BT sektöründe geçirdiği 15 yıllık çalışma geçmişi kapsamında başarısıyla tanınıyor. Özellikle veri depolama sistemleri alanında geniş tecrübeye sahip olan Koç, sistem uzmanlığı, çözüm mimarlığı ve teknik proje yöneticiliği alanlarındaki deneyimleriyle de dikkat çekiyor.

Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Burak Koç, 2000 yılından itibaren ODTÜ Teknokent’te yazılım geliştirme ve sistem yönetimi konularında çalışmalar yaptı. 2004 itibarıyla çok uluslu şirketlerin ürünleri ile kurumsal veri yönetimi alanında çeşitli faaliyetler gösteren deneyimli yönetici, Nutanix’ten önce NetApp Türkiye’de önce satış mühendisliği, sonrasında da Ankara Bölge Yöneticisi görevlerinde bulundu.

Koç, Nutanix’e katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bu denli tecrübeli ve uzman bir ekiple beraber çalışma fırsatına eriştiğim için son derece büyük heyecan duyuyorum. Nutanix, kalite ile eş değer bir marka ve bulut yazılım çözümlerinde de dünyada lider konumda. Müşteri deneyimine odaklı bir şekilde çıktığımız bu yolculukta var olan ilişkileri daha da geliştirip şirketlerin geçirdiği bulut dönüşümü yolculuğunda onların deneyimini daha da ileri taşımayı hedefliyoruz.” dedi.

Nutanix Ülke Müdürü Tarık Ertuğrul ise Koç’un göreve gelmesiyle ilgili “Burak’ın Nutanix ekibine katılmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. 2020 yılında ivmeyi daha da artırarak gerçekleştireceğimiz ilerlemede, sahip olduğu tecrübeler sayesinde sağlayacağı katkıların eşsiz olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Nutanix Türkiye’de Ankara ve bağlı olan bölgede satış yöneticisi olarak göreve gelen Burak Koç, 2019’un ikinci yarısı itibarıyla çalışmalarına başladı.