Ceyhan eski yönetimi bombaladı: "5 milyon TL'lik borç şimdi mi aklına geldi?"

Kahramanmaraşspor’un Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, Kırmızı Beyazlı ekibin eski başkanı Feridun Kolat’tan kalan 5 milyon TL’lik borcun hesabını sordu. Ceyhan, “İnsan 5 milyon TL’lik borcu nasıl unutabilir ki?” dedi.


Ceyhan eski yönetimi bombaladı:

TFF 2. Lig’de mücadele eden ve yeni sezona yakın zamanda başlayacak olan Kahramanmaraşspor’da Başkan Fatih Mehmet Ceyhan, basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kırmızı Beyazlı ekibin eski başkanı Feridun Kolat zamanında kalan borçların tarafsız olduğunu ve bu borçların takıma zarar verdiğini söyleyen Ceyhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ile bu konuda toplantı yaptıklarını ifade etti. Yaptığı açıklamalarla Kolat’ı bombalayan Ceyhan, “Bir insan 5 milyon TL’lik borcu nasıl unutabilir ki? Peki, bu borç 2 yıl sonra mı aklına geldi?” diye konuştu.

“Kahramanmaraşspor kurumsal bir takımdır”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ile bir araya gelen ve Kahramanmaraşspor’un sorunları hakkında bilgiler veren Fatih Mehmet Ceyhan, şunları dile getirdi: “Ben Mahir Ünal ile bir görüşme gerçekleştirdim ve bu görüşme oldukça güzel bir şekilde geçti. Bizim şu an kulüp olarak Feridun Kolat zamanından kalan bazı sahte senetler var. Bu senetlerin toplam değeri ise 5 milyon TL. Feridun Bey güya bu kulübe 5 milyon TL para vermiş, sonrasında ise kulübe borç senedi çıkarmış bu parayı. Sonrasında ise bu parayı yakınlarına alacaklı etmiş. Olayın özeti bu. Biz takımı kendisinden 2 yıl önce devralırken, tüm borç alacak listesini istedik ve o listede küçük borçlar yazılı iken, bu 5 milyon TL’lik borç yazılı değildi. Ben bunu kendisine sorduğum zaman bunu unuttuğunu söyledi. Bir insan 5 milyon TL’lik borcu nasıl unutabilir ki? Peki, bu borç 2 yıl sonra mı aklına geldi? Sonuçta bu senetler mahkemelerde ve bunu Mahir Ünal’a ilettim. Bu tarz davaların birkaçını kazandık biz ve bu konuda belli bir tecrübemiz oldu. Mahir Ünal ise, bu davayı kazanmamız gerektiğini ve desteği bu yönde verilmesi gerektiğini söyledi. Bu dava bittiğinde Kahramanmaraşspor’un borcu kabaca 1 milyon TL’den az olacak. Burası kurumsal bir takımdır.”