Efsane geri döndü

Eğitim camiası ve Kahramanmaraş’ın yakından tanıdığı eğitimci Mehmet Kişifli, Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yeniden Müdür olarak atandı.


Efsane geri döndü

Eğitim camiası ve Kahramanmaraş’ın yakından tanıdığı eğitimci Mehmet Kişifli, Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne yeniden Müdür olarak atandı.

Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitime yaptığı katkılarıyla eğitimde başarıyı artıran efsane eğitimci Mehmet Kişifli, 5 yıl aradan sonra yeniden Kahramanmaraş Erkek İmam Hatip Lisesi’ne müdür olarak atandı.

Eğitimin değişik kademelerinde görev alan ve özellikle İmam Hatip Liselerinde yaptığı başarılı yöneticilikle binlerce öğrencinin yetişmesini sağlayan, eğitimci Mehmet Kişifli Kahramanmaraş halkının çok sevdiği bir isim.

İdarecilik yaptığı dönemlerde bulunduğu okulların sosyal ve sportif alanda başarılara imza atmasını sağlayan Eğitimci Mehmet Kişifli’ye Maraş Ana Haber olarak başarılar diliyoruz.

MEHMET KİŞİFLİ KİMDİR?

Gerek eğitim camiasında gerekse sivil toplum örgütleriyle iyi ilişkiler içerisinde bulunan Mehmet Kişifli 1961 yılında Kahramanmaraş merkez Yusuflar Mahallesi’nde doğdu. İlköğretimi İstiklal İlkokulunda tamamladıktan sonra Ortaöğretimi 1981 yılında Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra iki yıl Kahramanmaraş Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü’nde Harita Teknikeri olarak çalıştı. Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1991 yılında, mezun olduğu Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesine Meslek Dersleri öğretmeni olarak atandı. Kendi okulunda 4 yıl Müdür Yardımcılığı, 9 yıl da Okul Müdürlüğü görevinde bulundu. Bu süre zarfında;  Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Valiliği’nden takdir ve teşekkür belgeleri aldı. İki dönem Kahramanmaraşspor’da yöneticilik yaptı. 2013 yılında memlekete hizmet ve sevdasından dolayı İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünden ayrılarak, 30 Mart 2014 seçimleri için AK Parti’den Onikişubat Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı müracaatında bulundu.