Maraş Otunda E- Ticaret Dönemi Başladı

Kahramanmaraş’ta yaygın olarak kullanılan ve “Maraş Otu” olarak da tabir edilen ağızotunun, “www.marasotu.com” adlı e- ticaret sitesi üzerinden satışı başladı.


Maraş Otunda E- Ticaret Dönemi Başladı

Kahramanmaraş’ta yaygın olarak kullanılan ve “Maraş Otu” olarak da tabir edilen ağızotunun, “www.marasotu.com” adlı e- ticaret sitesi üzerinden satışı başladı.

Kahramanmaraş ve çevresindeki illerde yaygın olarak kullanılan ağızotunun üretimi yasal değil. Ancak sadece belirli bölgede kullanılması, hakkında yeterli araştırma yapılmaması ve yasal mevzuatlardaki boşluk nedeniyle üretimi, satışı ve kullanımı engellenemiyor. Kayıt dışı üretimi ve satışı milyonlarca lira vergi kaybına neden olurken; denetim dışı üretim nedeniyle de içeriğinde ne olduğu bilinmeyen ağızotu paketleri, insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Bugün, Kahramanmaraş’ın hemen hemen her tarafında büfe, bakkal ve market gibi işletmelerde ağızotu satışı yapılıyor.

[ilgili-haber=6930]

PAKETİ 5 LİRADAN SATILIYOR!

Tüm bu boşluklardan faydalanan bir girişimci “www.marasotu.com” adlı e- ticaret sitesini faaliyete geçirerek internet üzerinden ağızotu satışına başladı. Paketi, sipariş adetine göre 2 lira ile 5 lira arasında değişen ağızotu için SMS veya WhatsAapp üzerinden sipariş veriliyor. Siparişi alan site yetkilileri, banka hesaplarına para yatıran kişilerin adreslerine kargo yoluyla ağızotu gönderiyor.

SİGARAYI BIRAKTIRIYOR DİYE ÖZENDİRİLİYOR!

Ağızotu hakkında eksik, çarpık ve yalan-yanlış bilgilerin yer aldığı internet sitesinde Maraş Otunun sigarayı bıraktırdığı ifade ediliyor. İnternet sitesinin “Bu site hakkında” kısmında ise şu ifadeler yer alıyor: “Sitemizde Maraş otu hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Merak ettiğiniz Maraş otu sigarayı bırakma konusunda etkilidir! Nasıl mı? Maraş otu fiyatı ve sipariş detayı için iletişime geçmeniz yeterlidir. Yüksek oranda nikotin içerir. Maraş otu, Maraş tütünü olarak bilinen ve deli tütün diye hitap edilen bitki türüdür. İşlenmeden kullanılamaz.”

[ilgili-video=70]