Reklam
Güvenlik Korucularından Barış Pınarı Harekâtına Tam Destek

Güvenlik Korucularından Barış Pınarı Harekâtına Tam Destek

Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak için Suriye’ye başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na Kahramanmaraşlı güvenlik korucularından tam destek geldi.

11 Ekim 2019 - 17:34

Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak için Suriye’ye başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na Kahramanmaraşlı güvenlik korucularından tam destek geldi.

Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Dernek Başkanı Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Fırtına, konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

Yıllardır PKK PYD terör örgütüne kandilde yurt içinde ve zeytin dalı harekatı kapsamında vurulan ağır darbelerin,En son bataklığının kurutulması bitirilmesi amacını  taşıyan, Barış pınarı harekatını güvenlik korucuları olarak sonuna kadar canı gönülden gururla destekliyoruz.

Bugüne kadar askerimizin yanında 35 yıldır canla başla mücadele ettiğimiz, terör örgütüyle Afrin’de de  olduğu gibi, gerek görüldüğü halde 54 bin kişilik sayımızla barış pınarı harekatı kapsamında da yine askerimizin yanında görev almaya hazırız. Harekatın başladığı andan itibaren derneklerimizi ve konfederasyonumuzu arayarak gönüllü olarak harekata katılmak isteyen güvenlik korucusu kardeşlerimiz, terörle mücadele tecrübesi ve yüreğindeki vatan sevgisiyle, Suriye’nin kuzeyinde de yapılanan PKK PYD terör örgütüyle mücadeleye de hazır ve devletinin emrindedir. Tamamına yakını, çoğunluğu Kürt - Zaza kökenli olan korucu camiamız, bu güne kadar PKK terörünün bir Kürt meselesi olmadığının en büyük  kanıtıdır.Tamamen Dış güçler, Şer odaklar tarafından kurulup, beslenen terör örgütünün amacı, haçlı zihniyetin ülkemiz üzerindeki yılların birikmiş kini ve öç alması, cennet vatanımızı bölüp parçalamak olmuştur. Kahramanmaraş’ımız ve 25 ilimizde görev yapan güvenlik korucuları gece gündüz karkış demeden devleti ve milleti adına yürüttüğü mücadelesinde bu güne kadar 1800 şehit vermiştir. Devletinin zor gününde yanında olup kendi geleceğini hiç düşünmeden can siperane görev yapan biz korucular, bugünde Suriye’nin kuzeyindeki PKK/PYD terör örgütüyle mücadeleye katılmak için Devletimizden emir bekliyoruz. Tam zamanında ve olması gereken bu meşru ve haklı harekât, Terörün Suriye’deki yuvalanmasını bitirecek kandille de bağlantısını keserek artık eylem yapamaz birleşemez hale getirecektir. Yurt içerisindeki mevcut kalan dört beş yüz kişilik teröriste yönelik devam eden kıran operasyonlarıyla bitirilecek ve inşallah kökü kazılacaktır. Teröristle mücadelede her zaman eli tetikte olan korucu camiamız, PKK/PYD terör örgütünün asla Kürtleri temsil etmediği gibi en büyük zararı da Kürt halkına verdiğini yıllardır şehitler vererek silahlı mücadele etmek suretiyle zaten kanıtlamıştır. Avrupa birliği ülkeleri ve

PKK Terör Örgütünün siyasi uzantısı olan, Bölücü zihniyeti ile sözde siyaset yapan, HDP’nin bu harekâtı işkal gibi, Kürtlere sivillere yapılan bir harekat gibi gösterme çabaları da sırtını dayadıkları PKK/PYD terörünün artık bitirileceğinin paniği ve planlarının alt üst olacağının bir kanıtıdır. Başta korucular konfederasyonumuza bağlı, mensubu olduğumuz 54 bin kişi korucu ve Kürt kökenli aileleri kardeşlerimiz olmak üzere, Bölge halkı aşiretler, terörün artık bitmesini canı gönülden dileyerek, başlatılan barış pınarı harekâtına tam destek vermektedirler.

Çanakkale’de olduğu gibi, Terörle mücadelede Afrin zeytin dalı harekatında ve bugünde vatanın bölünmez bütünlüğü için tüm halkımız, aziz milletimiz,bir kez daha tek vücut olarak, Kahraman ordumuzun bu haklı ve onurlu mücadelesinde arkasında olduğunu tüm dünyaya ,Kürt, Türk, Alevi, Sünni, hep birlikte Türk milleti olarak yine kanıtlamıştır.

Suriye’nin kuzeyinde başlatılmış olan bu milli harekât, sadece terör örgütlerine yönelik olup bölgeye huzuru güveni ve barışı getirecektir. Devletimizin Gayet meşru ve haklı olarak başlatmış olduğu bu harekâtımızı, Arap ülkeleri başta olmak üzere, bir çok devletlerin işine gelmese de destek olmasalar da, devletimizin kararlı gücü, milletinizin birliği, Şanlı ordumuzun kahramanlığı azmi ve tecrübesiyle, emrinde olan güvenlik korucularımızın da Azmi vatan sevgisi, Tüm terör örgütlerinin sonunu getirmeye fazlasıyla yeter. Allah ordumuzu muzaffer etsin, daima hazır ve emrindeyiz. Başarılar diliyoruz.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'ta Akıl Almaz Hırsızlık
Kahramanmaraş'ta Akıl Almaz Hırsızlık
Kahramanmaraş’ta Feci Kaza
Kahramanmaraş’ta Feci Kaza