Reklam
Günay Kodaz, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyeliğine seçildi

Günay Kodaz, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyeliğine seçildi

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Av. Günay Kodaz, partisinin 2. Olağan Kongresi’nde Genel İdare Kurulu Yedek Üyeliği’ne seçildi.

22 Eylül 2020 - 11:32

İYİ Parti 2. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Genel Başkan olarak Meral Akşener tekrar seçilirken 50 asil 25 yedek Genel İdare Kurulu Üyeliği için toplam 184 aday yarıştı.

Genel İdare Kurulu Üyeliği için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,100 kişilik anahtar liste verdi. Kahramanmaraş’ın 16 üst kurul delegesi mevcut olup 4 kişi aday olacağını paylaştı. Genel merkez anahtar listesinde yer alamayınca 1 aday başvuru yapmadı ve 3 aday ile yarıştı. İller bazında bakıldığında üst kurul delegesine oranlandığında en çok aday çıkaran iller arasında yer aldı.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi olan Av. Günay Kodaz ise Türkiye genelinde yapılan yarışta ciddi sayıda delegenin teveccühü ile Genel Merkezin 100 kişilik anahtar listeyi delerek 75 kişilik Genel İdare Kuruluna giren tek Kahramanmaraşlı olmayı başardı. Kodaz, kendi ilinde siyaset yapan aynı zamanda Genel İdare Kuruluna seçilen tek kadın olma unvanını da kazandı. Kodaz, Kahramanmaraş’a komşu iller başta olmak üzere Türkiye genelinde her ilden oy alarak seçildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mustela Şampuan Çeşitleri
Mustela Şampuan Çeşitleri
Erkek Sneakers Ayakkabı  Modelleri
Erkek Sneakers Ayakkabı Modelleri