Google’de En Çok Aranan Kelime: Kahramanmaraş Haber

Google'de En Çok Aranan Kelime: Kahramanmaraş Haber

Google verilerine göre; Kahramanmaraşlılar en çok 'Kahramanmaraş', Kahramanmaraş hava durumu ve Kahramanmaraş haber kelimesini aradı.

09 Temmuz 2020 - 12:39 - Güncelleme: 09 Temmuz 2020 - 18:46

Kahramanmaraş Haber, il genelinde en fazla aranan kelimeler arasında yer alıyor. Google taramalarında Kahramanmaraşlıların en fazla aradığı kelimeleri taradık.

Kahramanmaraş Haber cümlesi medyada en fazla arananlar arasında yer alıyor.

Kahramanmaraş için yapılan ‘anahtar kelime’ aramalarında en fazla aranan kelime Kahramanmaraş olurken daha sonra ise Kahramanmaraş Hava Durumu kelimesi olarak ifade ediliyor.

Bu kelimelerin hemen ardından ise Kahramanmaraş Haber kelimesi en fazla arananlar listesinde 3’ncü sırada yer alıyor.

Kahramanmaraş Haber araması google’de ortalama 29 bin kişi tarafından aranıyor.  Kahramanmaraş'ta en fazla arananlar listesinde Kahramanmaraş Adliyesi ve Kahramanmaraş Belediyesi kelimeleri sıralama da yer alıyor.

NEDEN KAHRAMANMARAŞ HABER

Şehir dışında yada yurt dışında yaşayanlar başta olmak üzere Kahramanmaraş’ta yaşayan vatandaşlar bu kelimeleri tarayarak ilde yaşanan son gelişmeleri takip ediyor. Kahramanmaraş Haber kelimesi ile ilde yaşanan olaylar ve gelişmeler takip ediliyor.

KAHRAMANMARAŞ İŞ İLANLARI

Kahramanmaraş’ta vatandaşlar özellikle iş ilanlarını da tarıyor. Google verilerine göre ‘Kahramanmaraş iş ilanları’ kelimesi ve ‘Kahramanmaraş namaz vakitleri’ kelimeleri de çokça aranıyor. Google yapılan taramaları anahtar kelime olarak sıralıyor. Kahramanmaraş’ı merak edenler yada Kahramanmaraş’ta yaşanan son gelişmeleri takip google arama motoruna yazdıkları anahtar kelime ile çıkan ilk siteler sayesinde bilgi edinmeye çalışıyor.

KAHRAMANMARAŞ

Kahramanmaraş denilince akla ilk gelen ‘dondurma’ oluyor. Maraş dondurmasının yapımında süt, sahlep ve şeker kullanılmaktadır.

Kahramanmaraşlı vatandaşlar da memleketlerini takip etmek için kısa ve basit cümlelerle yaşanan olayları google üzerinden takip ediyor.

Kahramanmaraş haberler, yada Kahramanmaraş haber kelimesi de google’de en çok arananlar listesinde yer alıyor.

Kahramanmaraş her ne kadar Doğu bölgelerinde bulunuyor gibi bir fikir oluşsa da Akdeniz Bölgesinde bulunmaktadır. Türkiye’nin en kalabalık 18’nci şehri olan Kahramanmaraş birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır.

Kurtuluş Savaşı'nda işgale direnişi nedeniyle TBMM tarafından 5 Nisan 1925'te şehre İstiklal Madalyası verilmiştir. Maraş olan adı, 7 Şubat 1973'te Kahramanmaraş olarak değiştirilmiştir.

Geç Hitit şehri olan Gurgum’un bulunduğu yerde kurulmuştur. Sistematik bir kazı yapılmamış olmasına rağmen birçok Hitit anıtı bulunmuştur.

Osmanlı seyyahı Evliya Çelebi, seyahatnamesinde Maraş halkı için, "kelimatları lisan-ı Türkidir ve ekseriya halkı Türkmendir" der. Maraş ve çevresi başta Oğuzların Avşar, Bayat ve Beydili boyları çoğunlukta olmakla birlikte hemen hemen 24 Oğuz boyunun tamamı mevcuttur.

 

Kahramanmaraş 2012 yılında büyükşehir statüsü kazanmıştır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta kaza: 5 yaralı
Kahramanmaraş’ta kaza: 5 yaralı
Kahramanmaraş’ta beton mikseri devrildi
Kahramanmaraş’ta beton mikseri devrildi