Reklam
Göksun HEM Covid-19’a Dur Diyor

Göksun HEM Covid-19’a Dur Diyor

COVID-19 salgının ülkemizde yayılmasının en aza indirilmesi için Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Non-Steril 3 Katlı cerrahi maske üretimine başladı.

09 Nisan 2020 - 20:00

Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bilal Akoğlu covid-19 salgını üzerine yapmış oldukları çalışmaları şöyle ifade etti.

“Biliyorsunuz ülke olarak, hatta tüm dünya devletleriyle birlikte  covid-19 salgını ile karşı karşıyayız. İnsanlara çok çabuk bir şekilde bulaşabilen korona virüsünün önünü kesebilmek, yayılmasını en aza indirebilmek adına devletimizin tüm kurumları, Cumhurbaşkanlığımız, Sağlık Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız, Valiliklerimiz, Kaymakamlıklarımız muazzam bir şekilde insanlarımızın sağlığını korumak adına her türlü adımları atıyorlar. Yoğun bir şekilde çalışıyorlar. İnsanlarımızın bu salgından en kısa zamanda, en hafif zararla atlatabilmeleri için adeta tüm dünya ülkelerine örnek bir performans gösteriyorlar. İlçemizde de, ilçe Kaymakamlığımız önderliğinde bu çalışmalar yapılıyor. Tüm büyükşehirlerin giriş ve çıkışların durdurulduğu bu zamanlar, bizim gibi kamu kurumları için aslında daha çok çalışmamız, üretmemiz gerektiği zamanlardır diye düşünüyorum. Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak, aslında adımızın halktan alındığı resmi bir kurum olarak bizlerde devletimizin ve milletimizin yanında olmalıyız.

Bu bağlamda geçmişte yaptığımız birçok çalışmalarımızın yanında bir yenisini daha ekleyerek, her zaman ve her yerde eğitim felsefemizle ilçemize hizmet eden bir kamu kurumu olarak İlçe Kaymakamımız Sayın Ejder Demir  önderliğinde ve istekleri doğrultusunda 3 katlı cerrahi maske üretimine başlamış bulunmaktayız. Ben burada özellikle şunu belirtmek istiyorum. İlçe Kaymakamımızın bu çalışmamızı yapmamız noktasında yardımları, destekleri olmasaydı belki de çalışmalarımız çok zayıf kalacaktı. Bizlere bu desteği veren ve güvenen ilçe Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum.

Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak ilk etapta haftalık 2.500 olmak üzere toplam 10.000 adet maske üreterek bizde bu salgının karşında dik duracağız. İlçe Sağlık Merkezlerimizin, Devlet Hastanemizin, Emniyet ve Askeri personellerimizin yanlarında olmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek adına gönüllü usta öğreticilerimle birlikte bu yola çıktık. Tamamen hijyen kurallarına uyarak, sosyal mesafe aralığına önem göstererek ürettiğimiz maskelerimizi İlçe Kaymakamlığımıza teslim edeceğiz. İnşaallah bu salgından bir an önce ülke olarak çıkarız.” dedi.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Feci Kaza
Kahramanmaraş’ta Feci Kaza
Sezal’dan Muharrem İnce’ye “Erdoğan’dan Korkma Sev”
Sezal’dan Muharrem İnce’ye “Erdoğan’dan Korkma Sev”