Reklam
Gelecek Partisinin Kurucuları Arasında Yer Alan Sadullah Kavak...

Gelecek Partisinin Kurucuları Arasında Yer Alan Sadullah Kavak Kimdir?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni kurduğu Gelecek Partisi’nde yer alan isimler, ülke genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş gündemine de bomba gibi düştü.

13 Aralık 2019 - 20:20 - Güncelleme: 13 Aralık 2019 - 20:27

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni kurduğu Gelecek Partisi’nde yer alan isimler, ülke genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş gündemine de bomba gibi düştü.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulunda Kahramanmaraş’tan iki ismin yer almasıyla kent gündemine yeni parti oturdu. Kurucular Kurulu’nda yer alan Kahramanmaraşlı iki isimden biri tecrübeli siyasetçi Sadullah Kavak olurken; diğer isim ise Fatma Şerefoğlu oldu.

Kahramanmaraş’ta sevilen ve büyük bir destekçi kitlesi olan Sadullah Kavak ise kendisine bu görevi tevdi eden Davutoğlu'na teşekkür etti.

Kavak, bugün Ankara'da Bilkent Otel’de düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. Burada yeni partiye büyük bir umut ve büyük bir ilgi olduğunu söyledi.  

Sadullah Kavak Kimdir?

18 Haziran 1977 tarihinde Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta eğitimini Afşin’de tamamladı. Lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladıktan sonra Azerbaycan Bakü Devlet İktisad Üniversitesi’nden mezun oldu. Özel bir şirkette Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. Birçok dernek ve vakıfta kuruculuk yapan Kavak, birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nda da aktif görevlerde bulundu. Siyasi hayatına ortaokul yıllarında Ülkü Ocaklarında başlayan Kavak Ocak Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Has Parti Genel Merkez Üyeler Komisyon Başkanlığı görevinde de bulunan Sadullah Kavak, 24. Dönem Kayseri Has Parti Milletvekili adayı, 2014 yerel seçimlerinde de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. 25. Dönem AK Parti’den Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olan Kavak, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Halen özel bir firmada yönetim kurulu üyeliği görevini aktif olarak yürüten Kavak, evli olup; Kemal Kaan ve Mustafa Burak Kavak isimlerinde iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • n. doğan
    9 ay önce
    epey parti gezmiş bu partidede cukka bilazsa terar akp ye döner dönmekde iyi tercübe kazanmış
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sera çiftçilerine müjdeli haber Kahramanmaraş'tan geldi
Sera çiftçilerine müjdeli haber Kahramanmaraş'tan geldi
Göksun’a Yeni Kaymakam
Göksun’a Yeni Kaymakam