Reklam
Gaziantep Medyası Yine Kahramanmaraş’ı Hedef Aldı: Virüs...

Gaziantep Medyası Yine Kahramanmaraş’ı Hedef Aldı: Virüs Bizden Bulaşıyormuş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziantep’te yaşanan koronavirüs vakaları nedeniyle uyarılarda bulunuyor. Riskli illerin başında gelen Gaziantep medyası ise bölge şehirlerin virüsü illerine getirdiğini savunuyor.

06 Temmuz 2020 - 09:47

Gaziantep’in önemli medya kuruluşu Olay’ın yaptığı haberde şu ifadeler kullanılıyor: “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziantep’teki vaka ve vefat sayılarının Haziran’ın son haftasında arttığını fark edince, kamuoyuyla paylaşması sonucunda vaka ve vefat sayılarının gerçek yüzünü ortaya çıkardığı belirtildi. Bakan Koca, Gaziantep’e genellikle Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman ve Kahramanmaraş’tan gelen Koronavirüs taşıyıcılarından kaynaklandığını tespit ettikten sonra sert tedbirler alınması için Gaziantep Valisi Davut Gül’e talimat verdiği ileri sürüldü. “ ifadelerini kullanıyor.

Gaziantep medyası koronavirüsü Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Adıyaman’dan gelenlerin bulaştırdığını savunuyor.

Ancak bölgede en fazla koronavirüs vakası olan şehrin Gaziantep olduğu Sağlık Bakanı Koca tarafından açıklandı. Bu açıklamaya rağmen Gaziantep medyası virüsün bulaşma adresi olarak komşu illerini suçluyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş Eğitim Camiasının Acı Günü
Kahramanmaraş Eğitim Camiasının Acı Günü
Kahramanmaraş Polisinden Geniş Çaplı Çalışma
Kahramanmaraş Polisinden Geniş Çaplı Çalışma