Reklam
Gazi Ortaokulu Öğrencilerinden Örnek Davranış

Gazi Ortaokulu Öğrencilerinden Örnek Davranış

Kahramanmaraş Gazi Ortaokulu öğrencileri, velilerini de içine kattıkları Mavi Kapak Kampanyasıyla 4 adet tekerlekli sandalye alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara hediye etti. Sosyal sorumluluk alanında örnek bir davranış sergileyen öğrencilerin ortak mesajı ise tüm okulların böyle sosyal sorumluluk kampanyalarına destek vermesiydi.

07 Kasım 2019 - 17:48

Kahramanmaraş Gazi Ortaokulu öğrencileri, velilerini de içine kattıkları Mavi Kapak Kampanyasıyla 4 adet tekerlekli sandalye alarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara hediye etti. Sosyal sorumluluk alanında örnek bir davranış sergileyen öğrencilerin ortak mesajı ise tüm okulların böyle sosyal sorumluluk kampanyalarına destek vermesiydi.

Gazi Ortaokulu’nda öğrenim faaliyetini sürdüren bir grup öğrenci okul idaresinin de olurunu alarak Mavi Kapak Kampanyası başlattı. Tüm öğrenci arkadaşlarını, okul idaresini ve velileri de kampanya için seferber eden öğrenciler, Müdür Yardımcıları Fatma Genç’in de yoğun gayretleriyle yaklaşık 100 kilogram mavi kapak topladı. Topladıkları kapaklar karşılığında 4 adet tekerlekli sandalye alan öğrenciler, bugün okul bahçesinde düzenlenen bir törenle sandalyeleri ihtiyaç sahipleriyle buluşturdu.

ERTEM: VİCDANİ OLARAK KENDİMİZİ MUTLU HİSSEDİYORUZ!

Öğrencilerin engellilere yardım etme adına bir kampanya yürütmelerinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Gazi Ortaokulu Müdürü Mustafa Ertem, tören alanında yaptığı konuşmada öğrencilere teşekkür etti.

Ertem, “Biz, Engelleri Ortadan Kaldıralım kampanyası adı altında 2 bin 100 öğrencimiz aracılığıyla tüm velilerimize ulaştık, mavi kapak kampanyasına desteklerini istedik. Hem öğrencilerimiz hem veliler hem de okul idaresi olarak bu kampanyayı sahiplendik. Yaklaşık 100 kilo civarında mavi kapak toplandı. Sağ olsun Abdülkadir Bey de bize bu konuda destek oldu. 4 adet tekerlekli sandalyeyi bugün okulumuzda ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Biz, böyle bir kampanyaya dâhil olduğumuz için çok mutluyuz. İnşallah bu tüm Türkiye’de daha da yaygınlaşır. Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştıracak böyle çalışmalar yaptığımız sürece hem vatandaş olarak bizler sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluyoruz hem de vicdani olarak kendimizi daha mutlu hissediyoruz” dedi.

KAMPANYADA ÇOK İYİ ORGANİZE OLDULAR!

Mavi Kapak Kampanyasına öncelikle organize olmakla başladıklarını dile getiren Gazi Ortaokulu 7-E sınıfı öğrencisi Müberra Özkan, “Mavi Kapak Kampanyasını başlatanlardan biriyim. Öncelikle kampanyayı sınıflara duyurduk, arkadaşlarımız arasından başkan ve başkan yardımcısı seçtik. Herkes toplayabildiği kadar kapak topladı. Bu kampanyayı başlattığımız için çok mutluyum. Tekerlekli sandalyelerden faydalanacak olan abilerim, ablalarım için de çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Mavi Kapak Kampanyası gönüllü öğrencilerden Ökkeş Efe Ünal ise kampanya sürecinde yoğun bir çalışma sergilediklerini belirterek şunları söyledi: “Biz, bu mavi kapak kampanyasını engelli abilerimiz, ablalarımız, küçüklerimiz için başlattık. Topladığımız kapaklarla tekerlekli sandalye alıp engelli vatandaşlarımızın engellerini ortadan kaldırmak istedik. Topladığımız kapaklarla 4 adet tekerlekli sandalye alındı. Bunu başardığımızı düşünüyorum, çok mutluyum.”

GÜLMEZ: SOSYAL SORUMLULUK KAMPANYALARINI TÜM OKULLARIMIZDA YAYGINLAŞTIRMALIYIZ!

Mavi Kapak Kampanya Organizatörü Abdülkadir Gülmez ise öğrencilere teşekkür ederek çok büyük bir iş başardıklarını söyledi. Öğrencilere, insanların hayatını kolaylaştırma adına yoğun uğraş vererek onlara çok yardımcı olduklarını hatırlatan Gülmez, şu açıklamalarda bulundu: “Mavi Kapak Kampanyası, sadece kapak toplamaktan ibaret değildir. Öğrencilerimiz, bu kampanyayla yardımlaşmayı öğreniyor. İyilik yapmayı öğreniyor. Yaptıkları iyiliklerin insanları mutlu ettiğini gördüklerinde iyi insanlar olmaya karar veriyor. Bu yüzde bu tür sosyal sorumluluk içeren kampanyaları tüm okullarımızda yaygınlaştırmalıyız. Duyarlı toplum olmak için öğrencilerimizi daha küçük yaşlarda bu tür kampanyalara ortak etmemiz gerekiyor.  Ben engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırdıkları için Gazi Ortaokulu Müdürü Mustafa Ertem Bey’e, Müdür Yardımcısı Fatma Genç Hanımefendiye, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum.”

Tören sonrası kampanyayı yaygınlaştıran ve yürüten öğrencilere madalya takdimi yapılırken; Gazi Ortaokulu Müdürü Mustafa Ertem, Mavi Kapak Kampanyası sayesinde bu güne kadar yaklaşık 9 bin engelli vatandaşa tekerlekli sandalye sağladığı için Abdülkadir Kadir Gülmez’e teşekkür plaketi verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Kahramanmaraş’ın Betonlaşma Haritası
İşte Kahramanmaraş’ın Betonlaşma Haritası
Elbistan'da 4 Kişi Öldü
Elbistan'da 4 Kişi Öldü