Gazeteci Lütfi Yıkan’ın İsmi Dulkadiroğlu Gençlik Merkezinin...

Gazeteci Lütfi Yıkan’ın İsmi Dulkadiroğlu Gençlik Merkezinin Sergi Salonuna Verildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyesi İbrahim Demircioğlu’nun önergesi ile Gazeteci Lütfi Yıkan’ın ismi Dulkadiroğlu Belediyesine ait Gençlik Merkezi’nin sergi salonuna verildi.

03 Mart 2021 - 19:08

Kahramanmaraş’ta yaptığı haberler ve çalışmalarla kamuoyunun sevdiği bir isim haline gelen Gazeteci Lütfi Yıkan, 2019 yılının Eylül ayında hayatını kaybetmişti. CHP’li Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyesi İbrahim Demircioğlu da Yıkan’ın adını yaşatmak için geçtiğimiz ay Dulkadiroğlu Belediye Meclisi’ne önerge vermişti. Demircioğlu’nun önergesi, oy birliğiyle kabul edilip komisyona gönderilmişti. Dulkadiroğlu Belediye Meclisi’nin bugünkü yapılan toplantısında da Bugünkü meclis toplantısında da Dulkadiroğlu Gençlik Merkezinin Sergi Salonuna (Fuaye) Lütfi Yıkan isminin verilmesi kararlaştırıldı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyesi İbrahim Demircioğlu, şunları söyledi: Şehrimizin emektar gazetecisi Lütfi Yıkan’ın ani ölümü hepimizi çok üzmüştü. Kendisi Dulkadiroğlu belediye meclis toplantılarını sürekli takip eden bir arkadaşımızdı. Bu anlamda bu meclisin vefa göstermesi açısından isminin yaşatılması için bir önerge verdim. Bu önerge meclisimizde oy birliği ile kabul edildi. Belediye Başkanımız Sayın Necati Okay ve komisyon üyelerinin incelemesi sonucunda rahmetli Lütfi Yıkan’ın isminin Dulkadiroğlu Gençlik Merkezinin sergi alanı olarak kullanılan kısmına verilmesi kararlaştırıldı. Emeği geçenlere teşekkür eder Lütfi Yıkan arkadaşımıza Allah’tan rahmet dilerim.”

İşte CHP’li Belediye Meclis Üyesi Demircioğlu’nun verdiği önerge:

DULKADİROĞLU BELEDİYE BAŞKANLIĞINA;

Tarih: 05.01.2021

Konu:  Gazeteci LÜTFİ YIKAN isminin yaşatılması hk.

Geçtiğimiz yıl eylül ayında hayata gözlerini yuman, sizlerin de bildiği gibi Dulkadiroğlu  Belediye meclis toplantılarını sürekli takip eden bir gazeteci arkadaşımız Kahramanmaraş'ın değerli basın emektarı Sayın LÜTFİ YIKAN'ın isminin yaşatılması adına Dulkadiroğlu ilçe sınırlarında sizlerinde uygun göreceği sokak, cadde veya bir parka isminin verilmesini 5216 sayılı Büyükşehir Belediye kanununun 7/g maddesine göre değerlendirilip karar alınmak üzere Büyükşehir Belediye Meclisi'ne havale hususunu olurlarınıza arz ederim.

İbrahim Demircioğlu

Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta 1 ayda 57 şüpheli tutuklandı
Kahramanmaraş’ta 1 ayda 57 şüpheli tutuklandı
SANKO Üniversitesi Türkiye Fizyoterapistler Günü’nü Kutladı
SANKO Üniversitesi Türkiye Fizyoterapistler Günü’nü Kutladı