Reklam
Fenerbahçe Üniversitesi eğitime başlıyor

Fenerbahçe Üniversitesi eğitime başlıyor

Büyük çabalar sonucunda bu yıl hizmete girecek olan Fenerbahçe Üniversitesi, öğrencilerine gelecek eğitim-öğretim yılında hizmet verecek.

13 Temmuz 2019 - 17:26

Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım’ın çabaları sonucunda kurulması planlanan Fenerbahçe Üniversitesi, bu yıl hizmete giriyor. Yaklaşık 300 milyon TL’lik yatırım yapılacak olan üniversitede ilk etapta İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi bölümleri olacak ve 600 kişilik kontenjan açıldı.

Medicana Grubu YK Başkanı ve Fenerbahçe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hüseyin Bozkurt, yaptığı açıklamada “Üniversitemizin adı Fenerbahçe. Fenerbahçe sadece bir spor kulübü değil. Bir sivil toplum kuruluşu, bir kulüpten çok öte. Türkiye'nin en iddialı üniversitelerinden birisi olacağız. Türkiye'nin en çok burs veren üniversitelerinden biri olacağız. Ekonomik yeterliliği olmayan insanların eğitim alıp başarılı olmasını istiyoruz. İyi insanlar yetiştirmek amacımız. Mezun olanlar Medicana Grubu ve Fenerbahçe kulübünde iş imkanlarına sahip olacak" dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Kervancıoğlu Ankara’da
Başkan Kervancıoğlu Ankara’da
Kahramanmaraşlı Yatırımcılardan Mersin'e 350 milyon liralık termal otel
Kahramanmaraşlı Yatırımcılardan Mersin'e 350 milyon liralık...