Reklam
Eyyy Yeni Akit! Bu Kahramanmaraş Düşmanlığı Nereden Geliyor?

Eyyy Yeni Akit! Bu Kahramanmaraş Düşmanlığı Nereden Geliyor?

Kahramanmaraş’ta yaklaşık 4 yıl önce meydana gelen bir olay Yeni Akit tarafından yeniymiş gibi tekrar yayına sokuldu.

17 Eylül 2020 - 14:11

“Mütedeyyin yazarların şehri Kahramanmaraş'ta, namazla ilgili iç parçalayan görüntü” başlığı ile verilen haber sanki yeniymiş gibi okuyuculara sunulurken, 4 yıl önce yaşandığından ise bahsedilmiyor.

Kahramanmaraş’ta 4 yıl önce bir gurup genç namazla dalga geçmiş ve büyük tepkilere neden olmuştu. Olayın ardından 4 yıl geçmesinin ardından Yeni Akit gazetesi haberi yeniden yayına aldı.

İŞTE YENİ AKİT GAZETESİNİN SKANDAL HABERİ…

Haber sanki yeni olmuş gibi yayınlanırken bu durum tepkiyle karşılanıyor.

Mütedeyyin kesimin önde gelen yazarlarını buluşturan edebiyat şehri Kahramanmaraş'ta, şehrin en önemli noktalarından birinde çekilen görüntüler, yeni neslin içinde bulunduğu gayri İslami ve gayri ahlaki durumu gözler önüne serdi.

Cumhuriyet devrinde Müslümanlar, etkili edebi eserleriyle İslami mücadeleye büyük katkı sağladı. Özellikle 1970 ve 1980’li yıllarda, o dönemin genç Müslüman edebiyatçılarının ürettiği eserler, mütedeyyin dünya görüşünün gençlere ulaşmasında büyük katkı sağladı.


Başta Filistin davası olmak üzere birçok konuda gençleri bilinçlendiren edebiyatçıların yetiştiği Kahramanmaraş, özellikle Yedi Güzel Adam’ın buluşma noktası olarak dikkat çekerken, “Edebiyat şehri” olarak anılıyor.

Bir dönem gençlere İslami bilinci aşılayan güzide edebiyatçıların yetiştiği Kahramanmaraş’ta, bugünlerde ise yürekleri parçalayan küstah görüntüler kaydediliyor.

Namazla dalga geçtiler

Kahramanmaraş’ın en önemli noktalarından birisi olan Kahramanmaraş Kalesi’nde çekilen görüntüler, sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.


Kale üzerine kızlı – erkekli bir grup, “Namaz kılarken biz” notu düştükleri bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta gençlerin alenen namazla dalga geçmeleri büyük infial uyandırdı.

Söz konusu paylaşım, yeni neslin içinde bulunduğu tehlikeli durumu gözler önüne sererken, İslami davanın öncülüğünü yapan illerden birinde böyle küstahça görüntülerin çekilmesi görenleri üzdü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mustela Şampuan Çeşitleri
Mustela Şampuan Çeşitleri
Erkek Sneakers Ayakkabı  Modelleri
Erkek Sneakers Ayakkabı Modelleri