Reklam
EMITT Fuarı’nın gözdesi Maraş çöreği

EMITT Fuarı’nın gözdesi Maraş çöreği

Dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, 24’ncü kez TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilere açıldı. Fuarda en ilgi çeken gastronomi yiyeceği Maraş çöreği oldu. Fuarda Maraş çöreğini tanıtan Alfi Çörekleri İşletmecisi Fehmi Büyükdereli, “Çöreklerimize talepler çok güzel” dedi.

01 Şubat 2020 - 11:47

Alfi Çörekleri İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 24’ncü kez ziyaretçilere açılan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’e açtığı stant ile katılım sağladı. Fuarda Maraş çöreğini ve Kahramanmaraş’ın saklı kalmış değerlerini tanıtan Alfi Çörekleri’ne yoğun ilgi gösteriliyor.

“Şehrimizi En İyi Şekilde Tanıtıyoruz”

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te Maraş Ana Haber’e konuşan Alfi Çörekleri İşletmecisi Fehmi Büyükdereli, “Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Burada şehrimizin tanıtımını yaparken tabi insanlara Kahramanmaraş çöreği ikramında bulunuyoruz. Kahramanmaraş’ın böyle bir ürünü var mıymış deyip satın almak isteyen birçok insanla karşılaşıyoruz. Çöreklerimize talepler çok güzel ve çöreğimizi tanıtırken bir yandan da Başkonuş Yaylası’ndan bahsediyoruz. Sadece çöreklerimizden değil, tarhanamızdan ve tüm gastronomi ürünlerimizden bahsediyoruz. Burada bizler şehrimizi tanıtırken ellerimizden gelen her şeyi yapmaya gayret gösteriyoruz. Çöreğimizin katkısız tamamen doğal olması, yaklaşık 3-4 ay tazeliğini korumasını insanlara anlattığımız zaman bizlere Pazar yolu da açılmış oluyor. Amaç sadece çörek satmak değil, Kahramanmaraş’a katma değer ne katabiliriz ona gayret gösteriyoruz. Ben EMITT Fuarı’nda çöreklerimizi ilk başta Türkiye’ye daha sonra da dünyaya tanıtmak istiyorum. Başta ülkemize tanıtırsak tüm bu işin içerisinde olan meslektaşlarım da kazanacak. Amaç turizmi ve gastronomiyi ilerletmek” diye konuştu. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Randevusuz Muayene Yok
Kahramanmaraş’ta Randevusuz Muayene Yok
Sanko Park 1 Haziran’da Yeniden Açıldı
Sanko Park 1 Haziran’da Yeniden Açıldı