Reklam
Elbistan Kaymakamı, “Vakalar Artıyor” Dedi ve Uyardı

Elbistan Kaymakamı, “Vakalar Artıyor” Dedi ve Uyardı

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçe Kaymakamı Özkan Demir Başkanlığında Covid-19 Pandemi salgını ile mücadele ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

27 Temmuz 2020 - 18:16

Özkan Demir başkanlığıda kaymakamlık makamında İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Jandarma Komutan V. Soner Arslan, İlçe Sağlık Müdür V. Yusuf Kenan Boyraz, Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Alptekin Yasim ve diğer idari müdürler katılımı ile "Covid-19 ile Mücadeli ve Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı sonrasında değerlendirme yapan İlçe Kaymakamı Özkan Demir, tüm vatandaşlardan maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralına uymalarını bir kez daha vurguladı.

Toplantıda, ilçedeki artan koronavirüs sayıları masaya yatırıldı. Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, vaka sayılarındaki artışa dikkati çekti.

Toplantıda, salgının yayılmasını önleme noktasında kamu görevlilerinin en üst düzeyde çalışma yaptığını belirten Kaymakam Demir, bu konuda da vatandaşlara büyük görev düştüğünü söyledi.

İlçedeki Kovid-19 vakalarında, toplu törenlerde kurallara uymaması ve sosyal hareketliliğin fazlalaşması sonucunda artış gözlemlendiğini kaydeden Kaymakam Demir, “Vaka sayılarındaki bu artış, İlçe Sağlık Müdürlüğümüzce yakından takip edilmektedir. Filyasyon ekiplerimiz, hassasiyetle gerekli bütün saha çalışmalarını yapmaktadır" dedi.

Kaymakam Demir, “Bu toplantımızdaki asıl amacımız, vaka sayılarının değerlendirilmesi ve tedbirlerin bir kez daha görüşülmesidir. Kovid-19 vakalarının artmasının ana sebepleri arasında özellikle düğün, kına ve nişan gibi törenler başta olmak üzere yaz ayları ile birlikte sosyal hareketliliğin artmasının olduğunu değerlendiriyoruz. Biz, kamu görevlileri olarak bu konuda ve tedbirler noktasında en üst düzey koordinasyonla hareket ediyoruz Ancak vakaların önüne geçilmesi noktasında en önemli görev vatandaşımıza düşüyor. Pandemi sürecinin başından itibaren gerek bakanlıklarımız gerekse de Bilim Kurulu üyeleri, sosyal mesafe, maske ve hijyenin önemine vurgu yapıyor. Bizler de Elbistanlı hemşerilerimizden maske, mesafe ve temizlik kuralına mutlaka uymaları ricasında bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Özellikle yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde tedbirlere uyulmasının önemini katbekat artırdığını vurgulayan Kaymakam Demir, “Kurban Bayramı’na yaklaşıyoruz. Pandemi ile ilgili olarak tedbirlerin önemi, bu bayram daha da artıyor. Kurban kesiminden bayram ziyaretlerine kadar hassasiyeti elden bırakmamamız gerekiyor. Bayram ziyaretleri kısa tutulmalı, mümkünse açık havada yapılmalı, maske ve mesafe korunmalı, bu sırada el öpme, sarılma, temas ile yeme içme olmamalı, yemek davetleri yapılmamalı ve davetlere katılmamalı. Çok dikkatli ve hazırlıklı olmalıyız. Riski minimuma indirmek ve toplumumuzun sağlığı için her bir ferdimiz üzerine düşeni mutlaka yapmalı” ifadelerini kullandı.

Rehavetin yol açacağı kötü sonuçlarla karşılaşmak istemediklerinin altını çizen Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, “Sürecin başından beri verdiğimiz çabaların ve emeklerin boşa gitmemesi için tüm hemşerilerimizden destek bekliyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muhsin Yazıcıoğlu davasında ilk mahkumiyet kararı çıktı
Muhsin Yazıcıoğlu davasında ilk mahkumiyet kararı çıktı
Göksun’da uyuşturucudan 6 kişi yakalandı
Göksun’da uyuşturucudan 6 kişi yakalandı