Reklam
Elbistan’ın Koronavirüs Vaka Sayısı Kaç?

Elbistan’ın Koronavirüs Vaka Sayısı Kaç?

Türkiye'de güncel koronavirüs tablosuna göre, vaka ve ölüm sayısı her geçen gün düştüğü görülüyor. Elbistan'da da tırmanışa geçen koronavirüs vaka sayısı alınan tedbirler neticesinde tekrar düşmeye başladı.

28 Mayıs 2020 - 15:36

Edinilen bilgiye göre, Elbistan'da sayısı 80'e kadar çıkan ve Devlet Hastanesi'nde tedavi gören koronavirüslü hasta sayısının 15'e düştüğü öğrenildi.

FİLYASYON ETKİSİNİ GÖSTERDİ

Elbistan'da koronavirüs tespit edilen hastaların temas ettiği kişilere anında test yapılması ve karantinaya alınması sonucu virüsün yayılması başarılı bir şekilde engelleniyor. Filyasyon ekibinin titiz çalışması sayesinde Elbistan'da virüs yayılmıyor. 

Her ne kadar özverili bir çalışma gerçekleştirilse de, uzmanlar vatandaşların kurallara uymasını, sosyal mesafeye dikkat etmesini ve kesinlikle maskesiz dolaşmamasını öneriyor.

ELBİSTAN KORONAVİRÜS RİSK HARİTASI

Sağlık Bakanlığı'nın "Hayat Eve Sığar" adlı mobil uygulamasında ise Elbistan'daki koronavirüs riski olan bölgeler açıkça gösteriliyor. Uygulamayı telefonunuza yükleyerek, riskli bölgelere yakınlaştığınız zaman bildirim alabilir ve bölgeden uzaklaşabilirsiniz.

 ELBİSTAN'DA VAKA BİTMİŞTİ

Elbistan'da koronavirüslü hasta sayısını 1'e kadar düşmüş, Afşin Hüyüklü Mahallesi'ndeki Nişan etkinliğinden sonra tekrar tırmanışa geçmiş ve sayı 80'e kadar ulaşmıştı. Vatandaşların ve yetkililerin tekrardan önlem almalarından sonra şuanki güncel sayının 15'e kadar düştüğü öğrenildi.

HİÇ VAKA YOK

Elbistan'a 15 km uzaklıkta olan ve ilçeden ilçeye sık sık geliş gidişlerin olduğu Ekinözü'nde ise bugüne kadar koronavirüs vakasına rastlanmadı.

(kaynak-elbistanolay)

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş İl Pandemi Kurulu Toplandı: Ek Tedbirler Geliyor
Kahramanmaraş İl Pandemi Kurulu Toplandı: Ek Tedbirler Geliyor
Kahramanmaraş, Koronavirüse Peş Peşe 2 Sağlık Çalışanını Kurban Verdi
Kahramanmaraş, Koronavirüse Peş Peşe 2 Sağlık Çalışanını...