Reklam
Elbistan Devlet Hastanesi’nden Cinsel Taciz Açıklaması

Elbistan Devlet Hastanesi'nden Cinsel Taciz Açıklaması

Kahramanmaraş'ta Elbistan Devlet Hastanesi'den meydana geldiği iddia edilen cinsel taciz olayıyla ilgili Hastane idaresinden açıklama yapıldı.

06 Eylül 2019 - 00:13 - Güncelleme: 06 Eylül 2019 - 00:33

Kahramanmaraş'ta Elbistan Devlet Hastanesi'den meydana geldiği iddia edilen cinsel taciz olayıyla ilgili Hastane idaresinden açıklama yapıldı.

Elbistan Devlet Hastanesi resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:
Bazı sosyal medya mecralarında yer alan “Elbistan Devlet Hastanesi’nde bir hastaya cinsel taciz iddiası” konusunda açıklama yapma gerekliliği hâsıl olmuştur.
Temmuz ayında hastanemizde ameliyat olan bir kadın hastamız, görevli anestezi teknisyeni tarafından tacize uğradığını iddia ederek polise başvurmuş ve şikayetçi olmuştur.
Aynı gün hastanemiz idaresi tarafından da adli soruşturmaya ek olarak idari soruşturma başlatılmış olup ilgili anestezi teknisyeni personel soruşturmanın salahiyeti açısından personel hastanedeki görevinden uzaklaştırılmıştır.
Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen adli süreç ve tarafımızdan yürütülen idari soruşturma süreci devam etmektedir.
Elbistan Devlet Hastanesi olarak tüm birimlerimizle Elbistan ve yöre halkına hak ettikleri kaliteli sağlık hizmetini sunabilmek için 7/24 büyük bir özveri ile çalışmaktayız. Yaşanan bu münferit olayla ilgili devam eden adli ve idari soruşturmalar neticesinde suç tespit edilirse gerekli her cezanın uygulanacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini bir kez daha tekrarlamak isteriz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın Kayınbabası Kahramanmaraş’ta Toprağa Verildi
AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın Kayınbabası Kahramanmaraş’ta...
Kipaş kağıt’tan açıklama; ’’atılan çamur bize yapışmaz !‘’
Kipaş kağıt’tan açıklama; ’’atılan çamur bize yapışmaz...