Reklam
Elbistan’da yapılacak sosyal konutlar için ihale tarihi belli...

Elbistan’da yapılacak sosyal konutlar için ihale tarihi belli oldu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ) Elbistan’a yapılacak olan 600 adet sosyal konut ve eklentileri için düzenlenecek ihalenin tarihi sonunda belli oldu.

09 Ağustos 2020 - 16:22

TOKİ’nin Elbistan’a yapacağı 600 konut için kura çekimi 5 Haziran’da yapılmıştı. 2+1 ve 3+1 planında depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek konutların hak sahipleri, yaklaşık bin 800 kişi arasından noter huzurunda çekilen kura ile belirlenmişti. Çekilen kura sonucunda hak sahibi olan vatandaşların, konutların yapılacağı yer ve ihale tarihi ile ilgili olarak meraklı bekleyişi başlamıştı.

Elbistan’a yapılacak 600 konutun ihale tarihi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden yayımlandı. Elbistan’a, 2+1 ve 3+1 planındaki 609 konut ile 1 adet cami ve 1 adet de ticaret merkezi için 30 Eylül günü ihale düzenlenecek. İhale, 609 konut, 1’er adet cami ve ticaret merkezi inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işini kapsayacak.

TOKİ Sosyal Konutları Karaelbistan’da Yükselecek!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın ‘100 bin Sosyal Konut’ projesi çerçevesinde ihale takvimini açıkladığı konutların 420’si 2+1 ve 180’i de 3+1 planda olacak. Konutların ise Karaelbistan Mahallesi’nde Elbistan Devlet Hastanesi ile Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Okulu’nun bulunduğu bölgeye yapılacağı belirtiliyor. İnşaatın ise, yer tesliminden sonra başlaması bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KASKİ’den her şartta kesintisiz hizmet
KASKİ’den her şartta kesintisiz hizmet
Halk otobüsünün tekeri mermi gibi fırladı
Halk otobüsünün tekeri mermi gibi fırladı