Reklam
Elbistan’da Beton Santralinin Temeli Atıldı

Elbistan’da Beton Santralinin Temeli Atıldı

Elbistan Belediyesi, parke taşı üretimi ve belediyenin diğer çalışmalarında kullanacağı betonu üretecek beton santralinin temelini attı.

18 Ekim 2019 - 14:38

Elbistan Belediyesi, parke taşı üretimi ve belediyenin diğer çalışmalarında kullanacağı betonu üretecek beton santralinin temelini attı.

14’ü merkez, 79’u da kırsal olmak üzere 93 mahallesi ile geniş bir hizmet ağına sahip olan Elbistan Belediyesi başta kilit parke üretimi ve inşaat işleri gibi alanlarda yapım maliyetlerini düşürmek adına önemli bir hamle gerçekleştirdi. Elbistan Belediyesi, bir süre önce hazırlıkları tamamlanan beton santralinin temelini atarak kurulum işlemlerine başladı. Beton üretimini bundan sonra kendi imkânları ile yapacak olan Elbistan Belediyesi, özel sektörden beton alımını bırakarak altyapı hizmetlerinde kullanılacak malzemeleri kendi imkânları ile yaparak hem de fazla hizmet sağlamayı hem de maliyetleri önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor.

Beton santralinin kurulum aşamasına ilişkin olarak Elbistan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, söz konusu tesisin, son teknoloji ile donatılacağı ve belediye hizmetlerinde maksimum verim ve kazanç hedeflendiği vurgulandı.

Tesisin, kısa ve uzun vadede belediye bütçesi yönünden büyük katkı sunacağının da altı çizilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Elbistan Belediyesi olarak, kilit parke ve bordür taşı üretimi başta olmak üzere inşaat işlerinde kendi ürettiğimiz betonu kullanmak için bir beton santrali projesi kurulumu çalışmalarına başlamıştık. Tesisimizin temelini atarak proje aşamasından uygulama aşamasına geçmiş bulunuyoruz. Son teknolojiye sahip olacak tesisimiz faaliyete alındığında belediye hizmetlerinin yapım maliyetlerinin ciddi oranda düşüreceğiz. Elbistan Belediyesi, özel sektörden beton alımına son vererek kendi üretim imkânlarımızla kenti betonumuzu elde etmiş olacağız. Bu çalışma hem maliyet anlamında belediyemizin elini kuvvetlendirmiş olacak, hem de altyapı proje süreçlerimizi hızlandırmış olacak.”

Beton santralinin, kilit parke fabrikası ile birbirini tamamlayacak bir tesis olduğu belirtilen açıklamada, “Beton fabrikası ile birbirini tamamlayacak tesisimiz, 93 mahallemizde yapacağımız kilit parke, bordür çalışmaları ve inşaat işlerinde ihtiyaç olan tüm betonun harç malzemesini karşılayacak. Beton santralinin belediyemiz bünyesinde olması, kaynak oluşturma adına tesisleşmeye verdiğimiz önemin en büyük göstergelerinden biri olacak. 140 binden fazla nüfusa sahip ilçemizde vatandaşımıza hizmet ederken yalnızca kamu kaynaklarından yararlanmayıp kaynak üretme bakımından önemli bir mesafe kaydetmiş oluyoruz” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Remzi Çayır Kaza Yaptı
Remzi Çayır Kaza Yaptı
Çağlayanceritlilerin ATM çilesi bitmiyor!
Çağlayanceritlilerin ATM çilesi bitmiyor!